Açık Lise Sağlık Karnesi Onayı

admin 15 Kasım 2011 2

SAĞLIK KARNESİ ONAYI

AÖL Açık Öğretim Lisesinde okuyan ve Velisinin sağlık imkanlarından yararlanan ve yararlanmaya kanunen devam eden  öğrencinin sağlık karnesinin onayı İrtibat Merkezi olan Okul Müdürlüğünce yapılmaktadır. Açık Lisede okuyan Kız öğrencilerin ise sağlık karnesi evlenene kadar onaylanabilmektedir. Kız öğrencinin evlendikten sonra veya öğrencinin kendisinin bir işte çalışarak sağlık imkanlarından faydalanması durumunda sağlık karnesi alma ve kullanabilme haklarını kaybetmesi münasebetiyle sağlık karnesi onaylanmamaktadır. Erkek öğrencilerin sağlık karnesi ise 20 yaşını doldurana kadar onaylanabilmektedir. Erkek öğrencinin bir işe girerek çalışması durumunda ise sağlık imkanlarından faydalanması durumunda sağlık karnesi onaylanmamaktadır.

Ayrıca Kız veya Erkek öğrenciler Açık Öğretim Lisesinde okudukları dönem itibariyle 12. dönem üzeri (13 ve daha üstü) olan öğrencilerin Sağlık Karneleri onaylanmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Açık Lise Öğrenci Kimliği başlıklı makalemizde öğrenci belgeleri ve Öğrenci Kimliği hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorum »

  1. okay aslan 08 Nisan 2012 at 20:02 - Reply

    öğrenci girişi yapamıyorum.ders kitaplarını internetten çalışıyordum.neden iptal ettiniz.sürekli değişim yhapıyorsunuz.şimdi ne kitap okuyabiliyorum.amacınız nedir.anlamadım gitti.tam bitirme noktasına geliyorum.işleri zorlaştırıyorsun.sayfa girişi aynı kalsa olmuyormu.yeter artık.

    • admin 08 Nisan 2012 at 23:32 - Reply

      Sayfaların linki aynı ve şu an çalışır durumda. Bağlantınızda bir sorun olabilir.

Yorum Yapin »