Açık Lise 3. Dönem Açık Lise Sınav Sonuçları

admin 24 Ağustos 2012 0

MAÖL – Mesleki Açık öğretim Lisesinin  ve AÖL – Açık öğretim Lisesininin  28–29 Temmuz 2012 tarihinde yapılmış olan III. Dönem sınav  sonuçları açıklanarak sitemizde yayınlanmıştır. 3. dönem sınav sonucunuza sisteme öğrenci numarası ve şifresi ile girerek Öğrenci Genel Bilgiler menüsü  altındaki Sınav Sonuçları modülünden yada Dönem Dersleri modülünde 2011_3 yi  tıklayarak öğrenebilirler. AÖL ve MAÖL 3. dönem Sınav sonuçlarınızı öğrenmek için tıklayınız.

ÇIKMA BELGESİ

Üniversiteye kayıt yaptıracak mezun öğrencilerden diploması hazır olmayanlar için düzenlenir. Diploma hazırlanıncaya kadar 6 ay diploma yerine geçer. Çıkma Belgesi alabilmek için, Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank‘ın herhangi bir şubesine,T.C. Kimlik Numarasına 10 TL diploma harcının  yatırıldığına dair banka dekontu (1 nüsha), T.C. kimlik numarası beyanı ve Çıkma Belgesi dilekçesiyle şahsen veya posta yolu ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Konya yolu üzeri (Gazi Hastanesi karşısı) Teknikokullar / Ankaraadresine baş vurulması gerekmektedir. Eğer Çıkma Belgesini vekili alacak ise; noterden vekaletname ve diğer evrakların eksiksiz olarak vekilin elinde bulunması gerekmektedir. Eksik evrak ve Faks yolu ile yapılacak olan başvurular işleme alınmamaktadır.

Dikkat, Çıkma belgesi;

1. 18 yaşını doldurmuş öğrenciler veya noterden vekil tayin ettiği kişi,

2. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler için, veli (anne-baba) veya velinin noterden vekil tayin ettiği kişi tarafından alınabilecektir.

Çıkma Belgesi dilekçe örneği için buraya tıklayınız.

MEZUNİYET YAZISI

Açık Öğretim Lisesinden dönem sonunda yapılan sınavlar sonucunda mezun olan öğrencilerin diplomaları sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay sonra hazırlanarak dağıtılmak üzere Koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. Sınav sonuçları açıklanıp, mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilene kadar geçen sürede, öğrencilerimizden çeşitli sebeplerle acil olarak mezuniyetle ilgili belgeye ihtiyaç duyan öğrencilerimiz bölgelerinde bulunan genel liseler ve Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liseleri Müdürlüklerinden veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler. Mezuniyet yazısı için, banka dekontu ve noterden vekaletname gibi evraklar gerekmemektedir.

Bir önceki yazımız olan MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine Ek Sınav Hakkı! başlıklı makalemizde 2012 eylül 8 ek sınav, 8 eylül 2012 1. ek sınav ve 8 eylül açık meslek lisesi birinci ek sınav hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapin »