Açık Lise Üniversiteyi Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!

admin 31 Ağustos 2012 451

AÖL Açık Öğretim Lisesinden ek sınav sonrasında mezun olabilecek durumda olup, ancak 30 ve daha az kredi eksikliği nedeniyle mezun olamayan AÖL öğrencilerinden herhangi bir üniversitede okumaya hak kazananlar, bilindiği üzere kazandıkları Üniversiteye kayıt yaptırabilmeleri için 08 Eylül 2012 tarihinde yapılacak olan ek sınava katılabileceklerdir.

AÖL Mezun olabilecek durumda olan öğrencilerden sınavdan önce Üniversiteye kayıt yaptırma zorunluluğu olanlar. ekteki belgeyi Genel Liseler, Halk Eğitim Merkezleri ve AÖL Açık Öğretim Lisesi işlemlerini yürüten Anadolu Liselerine onaylatarak kazandıkları Üniversiteye ibraz ederek kayıtlarını yaptırabilirler.

İlgili Makama Yazısı için tıklayınız.

Not : 08 Eylül 2012 tarihinde yapılacak olan ek sınavda mezun olacak öğrencilerin üniversiteye kayıtları ile ilgili YÖK’e yazı yazılmıştır.

YÖK Yüksek Öğretim Kurumundan gelen cevap yazısını görmek için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Açık Lise 3. Dönem Açık Lise Sınav Sonuçları başlıklı makalemizde 28 29 temmuz 2012 açık lise aöl sınav sonuçları, 28 29 temmuz aöl sınav sonuçları ve 28-29 Temmuz açık lise sınav sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

451 Yorum »

  1. Abdullah 21 Ekim 2016 at 23:17 - Reply

    Admin bi cevap ver belge yada duyuru var mı bu konu hakkında?

Yorum Yapin »