DUYURULAR

1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

4-5 OCAK 2014  2014 TARİHİNDE YAPILAN 1. DÖNEM SINAVININ SONUÇLARI AÇIKLANDI!

AÖL – Açık öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 04-05 Ocak 2014 Tarihinde yapılan 1.Dönem Sınavının sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunuza ulaşmak için tıklayınız.

Değerli Öğrenciler, Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmeden Önce Aşağıdaki Açıklamaları Dikkatlice Okuyunuz!

1. Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2013/1.dönem) öğrenebilirsiniz.

2. Mezun olan öğrencilerin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra 2 ay içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

3. Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “mezuniyet yazısı” alabilirsiniz.)

4. Durumu “Mezuniyet incelemesinde” olan öğrenciler gerekli incelemeler yapıldıktan sonra “mezun” konumuna gelecek olup, sistemde öğrencilik durumu “Mezun” görünenler “çıkma belgesi” veya “mezuniyet yazısı” alabilirler.

5. Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrenciler 10 TL itiraz harcını bankalara (Ziraat Bankası-Halk Bankası- Vakıfbank) yatırdıktan sonra 10 gün içerisinde (sınav sonucu açıklandıktan sonra) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Teknikokullar / Ankara adresine dilekçe ile (posta – kargo vb) başvurabilirler.

6. Mezun olamayan öğrenciler 28 Şubat 2014 tarihi mesai bitimine kadar kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. (kayıt  yenileme  kılavuzunu okuyunuz.)

7. 2012 ve sonraki yıllarda ilköğretimi veya ortaokulu tamamlayarak Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıranlar (tasdikname ile kayıt olsalar bile) mutlaka kayıt yenilemek zorundadırlar.

Bu yazıda 2 Yorum

  1. hasan Cevapla

    admin birinci sınavlar sonunda mezun oldum.Bankaya 10 tl diploma ücretinide yatırdım.Halk eğitim merkezlerinde herhangi bir işlemim kaldımı?

    • admin Cevapla

      Diplomanızı gönderildiğinde, Koordinatör Halk Eğitim Merkezinden alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.