DUYURULAR

1. Ek sınav Sonuçları Açıklanmıştır!

Açık Lise 1. Ek Sınav sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunuzu görmek için tıklayınız.

2. ek sınav duyurusu çok yakında duyurulacaktır.

Bu yazıda 13 Yorum

 1. serhat Cevapla

  2.ek sınav inş ankarda olmaz yav yada kımse giremez

 2. blank
  mustafa Cevapla

  neden sınav sadece ankarada yapılıyor ben kayserılıyım 9 kredım kaldı kayserıde yapılmayacakmı ?

 3. blank
  beyza Cevapla

  ek sınav sonunda 204 kredim oldu zorunlu derslerim kalmadı muaf oldum, mezun oldummu şu an ? mezuniyet tarihi diye bi tarih var ve diploma puanı yazıyo (58,21) ama sayfamda mezuniyet incelemesinde diye bi yazı olması gerekmezmiydi ? artık gidip geçiçi mezuniyet belgesi alıp universiteme kayıt olabilir miyim ?

 4. blank
  alperen Cevapla

  admin ben ek sınava grdm ama şifremi yazıp giriyorum hata diyo mezuniyet inclemesnde olan ögrencilerin belgelerini hal egitim merkezlerine götürmesi gerek diyo ne dmek bu?

  • blank
   admin Cevapla

   Sınav sonuçlarına göre durumu “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerin irtibat bürolarında bulunan dosyaların Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne ulaştırılıp incelendikten sonra “Mezun” konumuna gelecektir. Ancak öğrencilik durumu “Mezun” konumuna gelen öğrenciler Çıkma Belgesi alabilirler. (Dosyalar ilgili kurumlardan istenmiştir.)
   “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerin dosyaları (belgeleri eksiksiz Açık Öğretim Lisesi dosya standartlarına uygun olarak) Halk Eğitim Merkezlerince (dosyaların bulunduğu Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi) en geç 16 Eylül 2013’te Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünde olacak şekilde gönderilmelidir. Aksi taktirde üniversiteye kayıt yaptıracak olan öğrenciler mağduriyet yaşayacaktır.
   “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerin dosyalarının Açık Öğretim Lisesine ulaştırılması, mevcut irtibat bürolarının (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) sorumluluğundadır. Dosyanın bir başka yerde olması bu sorumluluğu ortadan kaldırmaz. Dosyalar öğrenciye verilerek ulaştırılması istenmeyecek, PTT kargo ile gönderilecektir.

 5. blank
  beyza Cevapla

  Teşekkür ederimm 🙂 herkese nasip olur inşalah…

 6. blank
  alperen Cevapla

  admin ben şifremi flan giriyorum ama girmiyo hata diyo mezniyetle ilgli belgeleri halk egtime götürün diyo bu mezun oldummu demek oluyo bide belgeleri kayıt olduugm okuldanmı alıcam

 7. blank
  cemil Cevapla

  ya nden sınav sadece ankara ben bitlis te yasıyorum yakın ilde sınav hakkı verseniz de olmazmıydı lutfen kolaylık sağlayın

 8. blank
  meli Cevapla

  selam hocam ben 2010 yılında sakarya/Ferizli de kayıt yaptırdım orda sınavlarıma girdim daha snra ankara ya tayinle geldik ben mezun olmama 13 kıredim kaldı benim belgelerim su ankarada mı yaksa sakarya da mı mezun olcagımda bi sıkıntı olmaz değil mi. simdiden teşekkürler lütfen cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.