DUYURULAR

2. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

AÖL 11-12 Mayıs 2013 tarihinde yapılan II. dönem sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarınızı öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sınav sonucunda mezun olmaya hak kazanan ve acilen Çıkma Belgesi‘ne ihtiyaç duyan öğrenciler; bu belgeyi nasıl alabileceğiniz ile ilgili ayrıntılı açıklamalar için buraya tıklayınız.

Çıkma belgesi’ne acil ihtiyaç duymayan öğrencilerin dilekçe göndermemesi rica olunur.

Çıkma Belgesi almak isteyen öğrencilerimiz 10 TL diploma harcını ( Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk bank ) yatırdıktan sonra posta ( KARGO ) şahsen veya vekalet verdiği kişi aracılığı ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü’ne ( ANKARA )  başvurmak  zorundadır.

Üniversite kaydı haricinde zorunlu olmadıkça çıkma belgesi almak için başvurunun yapılmaması , bu durumda mezuniyet yazısı için Halk Eğitimi Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurulması önemle rica olunur.

Not : Çıkma belgesi için Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü’ne gelen dilekçeler hemen işleme alınarak belgeleri tanzim edilmekte ve kargo ile adreslere gönderilmektedir. Ancak 10 TL diploma harcını yatırmayanların veya dilekçe kanununa uygun olmayan dilekçeler işleme alınmamaktadır.

Mezun olduğuna dair yazıya ihtiyaç duyan AÖL öğrencilerinin bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler.

Diplomalar yaklaşık iki ay içerisinde illerde bulunan koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Bu yazıda 7 Yorum

 1. hatice Cevapla

  mrhaba ben 3 dersten kalmışım sonraki dönem de kalan dersleride girebiliyormuyum?

 2. bahar Cevapla

  Merhaba..Benim şuanda aol 188 kredim var..YGS sınavına girdim ve kazandım sözel derslerimin hepsini verdim geriye sadece 24 kredilik ortak dersim kaldı ve Temmuz sınavı dahil olmak üzere yapılmasını büyük bir istekle beklediğim 2 ek sınavla birlikte mezun olup..çok istediğim Sosyoloji bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum..Ek sınavlar 3. dönem sınavlarından sonra gündeme geliyormuş ama bilgi almak istiyorum sayfalarda okuduğum kadarıyla 2. ek sınavlar Ankara’da yapılıyormuş..Örneğin 2. ek sınava gidemedim bu durumda YGS sınavım boşa mı gidecek? Kayıt yaptıramayacakmıyım üniversiteye? Ki gidememe ihtimalim çok yüksek..! umarım 2. ek sınavlarda 1. ek sınavlar gibi 18 ilde yapılır mahdur olmak istemiyorum çünkü.. ßeni aydınlatırsanız sevinirim..Şimdiden teşekkür ediyorum ..

 3. Elif Cevapla

  Merhaba bn Mayıs 2023 sınavları ile mezun oldum Henüz diplomamı almadım acaba kayıt yenileme yapmak zorundamıyım

 4. ayfer Cevapla

  bu sınavlarda bile zorluk çıkarıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir