Açık Lise Ders Seçme İşlemleri
DUYURULAR

2018 3. Dönem Açık Lise Ders Seçme İşlemleri Başladı

2018 3. Dönem Açık Lise Ders Seçme İşlemleri Başladı!

2018 3. dönem Açık Öğretim Lisesi sınavına girebilmek için aktif, donuk yada silik öğrencilerin mutlaka kayıt yenileme ücreti olan 3o lirayı bankamatik vasıtasıyla 7-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında “MEB Destek
Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yada internet üzerinden 1- https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav bedelini
yatırmaları gerekmektedir.  Sınav bedellerini zamanında yatıran öğrenciler sistemde aktif olduktan sonra mutlaka sınava gireceği dersleri seçmesi gerekir.

Açık Lise Ders seçme işlemi en geç 23 Mayıs 2018 günü mesai bitimine (saat 18:00) kadar kayıt yenileme işlemlerini yaptıran öğrenciler tarafından yapılacaktır. Ders seçme işlemi sistemde ,“Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılır. Size verilen süre içerisinde ders seçme işlemini yapmayan/yapamayan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerin ders seçme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılır. İstemediğiniz derslerin sistem tarafından seçilmesini istemiyorsanız derslerinizi mutlaka kendiniz seçiniz.
Öğrenciler seçilen derslerden sınava girmek zorundadır.

Sınava gireceğiniz adreste bir değişiklik varsa yeni adres bilgilerinizi sistemden mutlaka en geç
23 Mayıs 2018 mesai bitimine (saat 18:00) kadar yapınız.

Çeşitli sebeplerden dolayı  yukarıda belirtilen tarih aralığında ders seçme işlemini gerçekleştiremeyen Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Mazeretli Kayıt Yenileme işlemlerini 21-23 MAYIS 2018 tarihleri arasında mazeretlerini kanıtlayan belge ile başvuruda bulunabilirler.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir