DUYURULAR

Açık Lise 2012-2013 Yılı İş Takvimi

Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 Eğitim Yılının Yeni kayıt, kayıt yenileme işlemleri ve sınav tarihleri, aşağıdaki tarihlerde yapılacaktır.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2012-2013 ÖĞRETİM YILI İŞ TAKVİMİ

S.No

Yapılacak İş ve İşlemler

Tarihleri

1 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem Yeni Kayıt(1) işlemleri.

31 Ağustos – 21 Eylül 2012

2 Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi.

16 Kasım 2012

3 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem Kayıt Yenileme(2) işlemleri.

17 Eylül – 12 Ekim 2012

4 İrtibat bürolarınca yeni kayıtları alınarak veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin yaptırılması/yapılması.

23 Kasım2012

5 I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması.

14 Ocak 2013

6 I. DÖNEM SONU SINAVLARI

19-20 Ocak 2013

7 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması.

03 Mart 2013

8 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri.

21 Ocak – 08 Şubat 2013

9 Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi.

15 Mart 2013

10 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri.

04 Mart – 15 Mart 2013

11 İrtibat bürolarınca yeni kayıtları alınarak veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin yaptırılması/yapılması.

22 Mart 2013

12 II. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması.

06 Mayıs 2013

13 II. DÖNEM SONU SINAVLARI

11-12 Mayıs 2013

14 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması.

17 Haziran 2013

15 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri.

17-28 Haziran 2013

16 III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması.

15 Temmuz 2013

17 III. DÖNEM SONU SINAVLARI(3)

20-21 Temmuz 2013

18 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı III. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması.

18 Ağustos 2013

 

(1) Yeni Kayıt : Açık Öğretim Lisesi’ne ilk defa kayıt yaptıran veya üst üste iki kez kayıt yaptırmamış SİLİK durumdaki öğrencilerin yaptığı işleme denir.

(2) Kayıt Yenileme : Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan, AKTİF ve DONUK öğrencilerin sınava girebilmek için yaptırdıkları işleme denir. Son dönemlerde SİLİK öğrencilerin de kayıt yenileme işlemi yapılmaktadır.

 

(3) 20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Not: AÖL Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü yukarıda sıralanan iş ve işlemlerin tarihini değiştirme hakkına sahiptir.

Bu yazıda 37 Yorum

 1. Kamil Cevapla

  merhaba kolay gelsin ben nevşehir merkez anaodlu lisesinde 4. sınıf sayısal bölümünde okuyan bir öğrenciyim we derselerimde gayet iyi ama ben taktiksel olarka bişey düşünüyorum açık öğretime geçip anadolu lisesiyle olan ilişkimi bitirmeyi düşünüyorum we bu arada özel bi dershanenin kamp sistemi kurmuşlar günde 10 saate yakın ders çalışılabilecek bir program sistemi . ona dahil olmayı düşünüyorum ama aklıma takılan konulardan birisi puandı we onuda açıklamışınız sağolun. we bir şey daha sorucam herhangi bir riski war mı sizce yapmayı düşündüğüm işin yada norml al liseden mezun olduğumla açık öğretimin arasında ki farklar ne olucak sizce ne yapmalıyım ( not : derslerim gayet iyi tıp düşünüyorum onu birazdaha yükseltmek için bunu yapmayı düşünüyorum )

 2. Merve Cevapla

  ben 1 sendir açık lisede okuyorum ve bundan önce lise 3 yarı dönemine kadar örgün eğitimde okudum.Yanlız mesleki açıköğretim lisesine gecince çok büyük bir saçmalıkla karşılaştım.sene başında bütün arkadaşlarımın alan kredileri 50 civarındayken benim 14 tü.Ve sene sonunda 44 oldu.Şimdi size soruyorum.ben bi senede 30 kredi almıssam lise 3e kadar okuyupta örgün eğitimden nasıl bana 14 kredi geliyor.böyle bir saçmalık olabilirmi yani.toplam kredimde aynı şekilde düşük.ve derslerimin durumuda şuanda,örgün eğitimdede gayet iyiydi.Mesela şuan ek sınav yapılıyo sınıfımdaki bütün arkadaşlarım bu sınava girebiliyor.Ama ben giremiyorum çünkü aynı saınıfta olduğumuz halde kredim onlardan çok farklı.Açık liseye yazıldığımdan beri danışmadığım yer kalmadı.Şuan yüz yüze eğitim aldığım okula gittim o beni örgün eğitimdeki okuluma gönderdi.Oraya gittim halk eğitime gönderdiler.Halk eğitime gittim net bi cevap alamadım.147yi defalarca aradım ama gereğinden fazla bilgisiz,açıkliseyle alakalı hiç bi soruya düzgün bi sekilde cevap alamadığım damışmanlar var karşımda ve hiç bi soruma tatmin edici bi cevap alamadım.Allahaşkına bu sorunumu çözün artık.

  • admin Cevapla

   (0 312) 2969649 Nolu Öğrenci İşleri telefonunu aradığınız taktirde durumunuza bakacaklardır.

 3. Emre Cevapla

  Mrhaba arkadaşlar Ben emre izmit kocaelinden insanın bi hayali olurya benim yoktu.benim kendimden haberim yokmuş megerki içimdeki bu oyunculuk ruhunu keşfedememişim ilkögretimi okuyup bıraktım okulu şimdi çalışıyorum ama bu zamnakadar arkadaşlarımdan ve müşterilerden aldıgım destegi hiç kimseden almadım bi dükkanda arkadaşlara şaka yaparken bayanın biri atlamazmı agzım dan degişik sesler çıkarıyodum o agan bayan birden şaşırdı ramazan ayındayız iftardan sonra açıyoruz o agandaiçeriye giren ilk müşteri oydu o ses sendenmi çıktı dediler ben utancımdan bir ses diyemedim abla bak bu kızlar çıkarıyo diye söylendim arkadaşlar beni müşterinin önüne yiterek evet abla bu arkadaş yapıyolar demezlermi bayan bana dedgi ilk şey sen okuyonmu dedi hayır dedim neden okumadın dedi bana çalışmam lazımdı ve derslerle pek aram yoktu ve çalışmaya karar verdim dedim sen bu sesini neden degerlendirmiyosun ah be güzel olglum demezmi gidip açık liseden tiyatro bölümünü oku dedi o bayan bende o müşteri sayesinde arkadaşlarımın sayesinde düşündüm taşındım karar verdim okumaya açık lisede tiyatro bölümü varmı bana tiyatroda bana destek çıkacak birisinin olmasını elimden tutmasını istiyorum.Ben genelde çok güzel hareketler bunlarda tiyatrularda birisinden ders almayı çok isterdim onlar gibi olmak birgün bende çok güzel hareketler bunlarda oynamayı isterim bu yazıklarımı okuyan birisi varsa hayallerime yaklaştıgımın anlamına gelmesini isterdim.

  • admin Cevapla

   Açık Lisede tiyatro bölümü yok . Ancak Açık liseden diploma alıp. Üniversitede tiyatro bölümü okuyabilirsiniz.

 4. gül Cevapla

  arkadaşlar zor oldu ama ben liseyi bitirdim darısı başınıza şimdide ünüversite düşünüyorum fakat ünüversite sınavına girmemmi gerekiyor yoksa direk kayıt oluyormuyuz onu bilmiyorum yardımcı olusanız çok mutlu olacağım allah emeğimizi boşa çıkarmasın

 5. emineçelik Cevapla

  mrhb.Ben sosyal bilimler bölümünde acık lısede okuyorum,son 59 kredim kaldı mezun olmam için,son ıkı sınavda bıtırecegım.öss sınavına gırmek ıstıyorum,diplomamı bu yıl ıcınde alacagım ,dıplomamı almadan evvel sınav ıcn basvuru yapabılıyormuyum? yapabılıyorsam ne sekılde nereye gıtmem gerekıyor?hangı belgeler ıstenıyor,zaman kaybetmemek ıcın egerki diplomasız basvuru yapılabılyıorsa hemen basvurmak ıstıyorum,,bu konuda hıcbır bılgım yok!şimdiden co ktşk ederim..

 6. ismet can Cevapla

  MERHABA BEN AÇIKÖĞRETİM LİSESİNDE OKUYORUM SİZE AKLIMA TAKILAN BAZI SORULARI SORMAK İSTİYORUM 6 DÖNEMDİR AÖLDE OKUYORUM AMA HALA BU AÖLÜN SİSTEMİNİ DÜZENİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM MEZUNİYET İÇİN İSTENEN KREDİ 192 DİL VE ANLATIM DIŞINDA HER DERSTEN MUAF OLUNUYOR BEN İSTER İSTEMEZ BÖYLE BİR İŞLEYİŞTEN BANA VE DİĞER ARKADAŞLARA BÖYLE BİR DÜŞÜNCE HASIL OLUYOR O ZAMAN NASIL OLSA TEK DİL VE ANLATIM DIŞINDA HERKES MUAF OLUNACAK DERSLERDEN MUAF OLUR DİL VE ANLATIMLARI VERİP MEZUN OLUR BU İŞLEYİŞ BU SİSTEM BANA SAÇMA GELİYOR O ZAMAN TEK DİL VE ANLATIMI 8 DEN YUKARI ÇIKARIP ÇEŞİTLENDİRİP ÖYLE 192 KREDİ TEK BİR DERSTEN OLSUN ÇOK SAÇMA DEĞİL Mİ BU KONUYU MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ARAŞTIRMASI VE DÜZENE SOKMASI KANATİNDEYİM HATTA BEN KAFAMDAKİ PÜRÜZLERİN VE MİLLİ EĞİTİMİN KONUYA BAKIŞ AÇISINI DEĞERLENDİRMEK ADINA YAZMAYI DÜŞÜNÜYORUM BENİM SİZE YAZMAMIN NEDENİ YUKARIDA BELİRTTİĞİM GİBİ KAFAMDAKİ PÜRÜZLERİN GİDERİLMESİNE YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOOK TEŞEKKÜRLER CEVABINIZI ACİLEN BEKLİYORUM HAYIRLI GÜNLER HAYIRLI ÇALIŞMALAR

 7. ömer Cevapla

  son 20 kredi kaldı ama dersler çok zor çakıldık galiba.

 8. su Cevapla

  meraba ben atatürk anadolu lisesi 12. sınıf öğrencisiyim 1. dönemmimi tamamladım ve 2. dönemimde açık liseden verebilirmiyim? açık liseden yarım donemdeki sınavlara girip lise diplomamı alabilirmiyim? sizce bısorun yaşanabilirmi yarım dönemi açıktan vermem açık lisenin daha uzun süreçte diploma vermesi olasılığı varmı bu sorumu aydınlatırsanız sevinecegim şimdiden teşekkür ederim…

  • admin Cevapla

   Evet AÖL’e 2. dönem kayıt yaptırabilirsiniz. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri, 21 Ocak – 08 Şubat 2013 tarihleri arsında yapılacaktır. 192 krediye ne zaman ulaşırsanzı o zaman mezun olursunuz.

 9. Nevzat Cevapla

  Aol de meslek okumak icin ne yapmali
  Ben imamlik dusunuyorum arkadaslar cvp lutfen

 10. Selen Cevapla

  Ben aolden maole geçiş yapmak istiyorum 1997 doğumluyum ne zaman geçiş yapabilirim ?

 11. emre Cevapla

  selam arkadaslar ben acıkogretıme kayıt olmak ıstıyorum daha onceden kaydım yok. ne zmn kayıt yaptırabılırım bılgı verırmısınız ? sımdıden tesekkurler.

 12. zeynep Cevapla

  mrhb ben maol okuyorum bölüm muhasebe finasman ben saglık bölümüne geçiş yapmak istiyorum mümkün mü bu acaba.

 13. recep Cevapla

  merhaba ben açık lise okuyorum şuan kredim 77 ve lys girmek için kaç krediye ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunz acaba acil cevap bekliyorum teşekkür ederim..

 14. gülşen öztürk Cevapla

  temmuzdakı 3.dönem sınavı ek sınavmıydı acaba

 15. tugce Cevapla

  acık öğretim lisesi 3.sınav için ders seçiliyor mu ya ders seçilmiyoda acil cvp

 16. İlayda Cevapla

  Beni aklıma takılan bir soru ver 147 ‘yi aradım ama gerekli bir açıklama yapmadı . 3. Dönem sınav sonuçları açıklandığı gün çıkma belgesi alabiliyor muyuz ? Yani sonuçlar hesaplanırken mezun olduğumuzu giriyorlar mı hemen . Yoksa uzun bir zaman bekliyor muyuz mezun yazısını görmek için . Birde şunu sormak istiyorum . Ben bu sene polislik sınavına giricem . Başvuru yaparken diploma yada lise 4 olduğuma dair okuldan bir belge imzalatmamı istiyorlar . Açık lisede sınıf yok okulda yok halk eğitime bağlıyız . Böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor ?

 17. Deniz Can Cevapla

  sayın admin 2013 3. dönem ek sınav ne zaman yapılacak başvuru tarihi ne zaman

 18. yasemin Cevapla

  Merhaba ;
  benim bitirmem için yaklaşık 10 kredim kaldı ek sınav hakkı olacakmı oalcak ise asdece Ankara’da mı alacak ben İstanbul’da oturuyorum İstanbul’da olmuyor mu ek sınav bilgi verirseniz çok sevinirim.

 19. gamze Cevapla

  ben 1997 kasim dogumluyum. aciklaciklise temmuz 2013 teki 3. donem sinavina girebilirmiyim acil cevap bekliyorum .Tesekkurler

  • admin Cevapla

   12-13 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (11 Temmuz 1997 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir