DUYURULAR

Açık Lise Ders seçme İşlemleri Başladı!

DERS SEÇME İŞLEMLERİ

2014 / 2015 Eğitim – Öğretim Yılı 1. Dönem ders seçme işlemleri başlamıştır.

1.      Türkiye ve Ortadoğu programı öğrencileri için ders seçme işlemleri 07 Kasım 2014 tarihine kadar devam edecektir.
2.      Bundan önce  30 krediye kadar seçilebilen dersler sistemde yapılan yeni düzenlemeyle bu dönemden itibaren 35 krediye kadar seçilebilecektir.
3.      Sınav merkezi değişiklikleriniz varsa mutlaka güncellenmelidir. Özellikle ek sınavlara giren ama mezun olamayan öğrencilerin kayıt yeniletirken sınav merkezlerini de güncellemeleri gerekmektedir. Sınav merkezini kendileri belirlemek / güncellemek isteyen öğrencilerimiz AOL sisteminde “Bilgi Düzenleme” menüsü altında bulunan “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” seçeneğinden güncelleyebilirler.
4.      Ders seçimi yaparken öncelikle ortak derslerinizi daha sonra seçmeli dersleri seçiniz.
5.      Ders seçiminizi doğru yapıp yapmadığınızı AOL sisteminde “Dönem Dersleri” menüsünden 2014/1 dönemini açarak kontrol ediniz.
6.      Sınav işlemleri süreci başladıktan sonra (07 Kasım 2014 tarihinden sonra) seçilen derslerde ve sınav merkezlerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.
7.      Ders seçme ile ilgili yardım menüsünden gerekli bilgileri okuyabilirsiniz.
Not : Türkiye ve Ortadoğu Programı için sınav tarihleri : 03 / 04 Ocak 2015

Bu yazıda 2 Yorum

  1. Simge Cevapla

    Merhaba. Anadolu lisesinde son sinif okuyacakken acik liseye gectim. Diploma puanimi nasil hesaplarim merak ediyorum. Ayrica acik liseye gectigimde mezuniyet icin gerekli krediyi doldurmustum. Somdi sadece zorunlu dersleri mi secmeliyim yoksa olabildigince cok kredi toplamaya mi calismaliyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir