aöl yedek salon açık lise yedek salon
DUYURULAR

AÖL Yedek Salon Başvuruları Açık Lise Yedek Salon Mercii

AÖL yedek salon İşlemleri 20 Haziran – 02 Temmuz 2018 tarihleri arasında il/ilçe millî eğitim müdürlükleri Bölge Sınav Yürütme Komisyonlarında yapılacaktır. Açık Lise yedek salonda sınava girmek isteyen öğrenciler, yukarıdaki tarihler arasında mazeretlerini belirten belge ve dilekçelerle sınava girecekleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde bulunan Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurabilirler. Mazeretleri uygun görülen öğrencilerin aöl yedek salon işlemleri MEBBİS Sınav Bina Bilgileri Modülü bölümünde il/ilçe işlemleri menüsü altında “Yedek Salon Aday İşlemleri” menüsünden yapılacaktır. Açık Lise yedek salon aday işlemlerinde kullanılan mazeret ( sağlık kurulu raporu, zorunlu ikamet değişikliği, askere alınma/terhis, tutuklu/ hükümlü, ders değişikliği) belgelerinin tarihleri kontrol edilerek sisteme kaydedilecektir.
Cezaevlerinde tutuklu veya hükümlü olarak bulunan adayların yedek salonda sınava girme talepleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Haziran 2018 tarihine kadar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilecektir.

Engelli öğrencilerin, gerekli hizmeti alabilmeleri için Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurarak durumlarını belirten raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edilen raporlar incelenerek kayıt yenileme tarihinin son günü olan 25 Mayıs 2018 tarihinden sonra oluşan sağlık mazeretlerinin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. Evde ya da hastanede açık lise yedek salon sınav hizmeti almak isteyen ve heyet raporunda “yatarak tedavi görüyor” veya “evde sınav hizmeti alması uygundur” ibaresi bulunan öğrenciler; evde ya da hastanede sınava alınacaktır. Ayrıca ibraz edilen raporların sisteme işlenebilmesi için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne de gönderilmesi gerekmektedir.
Okullarda veya binada sınava girecek adayların açık lise yedek Salon Aday Listeleri 04 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Sınav Bina Bilgileri Modülünden alınarak sınavdan en az 2 gün önce, adayların sınava girecekleri okul veya binada görebilecekleri uygun bir yerde ilan edilmesi gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Sınavları;

1.Oturum: 07 Temmuz Cumartesi……….09.30
2.Oturum: 07 Temmuz Cumartesi……….14.00
3.Oturum: 08 Temmuz Pazar…………….09.30’ da başlayacaktır.

Süresi: Her oturum 180 dakikadır.

Açık Lise ek sınav tarihi ve şartları hakkındaki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir