GENEL

Açık Lise ALANSIZ (ALAN YOK) UYGULAMASI

 Açık Öğretim Lisesinde AÖL  –  Örgün eğitimde olduğu gibi 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibariyle kademeli olarak alansız uygulamaya geçmiştir.  Örgün öğretimde 2011-2012 eğitim öğretim yılı sonunda alanlı uygulama sona ermiştir. Üniversiteye (YGS) giriş sınavında da alanlara yönelik düzenlemeler kaldırılmıştır.

AÖL Açık Öğretim Lisesinde 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Alansız Uygulamaya Yönelik İşlemler Aşağıdaki Şekilde Devam Edecektir.

 1.  Açık Öğretim Lisesi – AÖL 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının I. döneminden  itibaren Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup da kayıt yenileme, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c, yaptıracak öğrencilerden toplam dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), toplam dönemi 8 ve altında olanlar ise ALANSIZ ( Alan Yok) olarak işlem yapılacaktır.
 2. Açık Öğretim Lisesine – AÖL 2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden tasdikname ve öğrenim belgesine göre dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), dönemi 8 ve altında olanlar ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt edilecektir.
 3. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönemi itibarıyla kayıt yenileyen, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c ve yeni kayıt yaptırıp aktif duruma gelen öğrencilerin ALANLI/ALANYOK uygulamasına göre yukarıda belirtilen şartlara göre sistem üzerinden güncelleştirmesi Açık Öğretim Lisesi tarafından yapılacaktır.  Bu durumda olan öğrencilerden ders seçme işlemini daha önceden yapmış olanların dersleri Açık Öğretim Lisesi tarafından silinecek olup, derslerin öğrenciler tarafından tekrar seçilmesi gerekmektedir.
 4. ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıtları yapılan öğrenciler alan değiştiremeyeceklerdir.
 5. Açık Öğretim Lisesi ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt yaptıran öğrenciler Alan Yok sistemine göre mezuniyet şartlarını tamamlamak zorundadırlar.

 

Bir önceki yazımız olan AÖL Okul Puanı - Açık Lise Okul Puanı Hesaplama Kriterleri Değişti! başlıklı makalemizde açık lise aöl okul puanı hesaplama, açık lise okul puanı hesaplama ve açık lise okul puanı nasıl hesaplanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıda 614 Yorum

 1. nry:) Cevapla

  slm alan konusunda kafam karıştı.alan seçicekmiyim seçmicekmiyim.alan yok yazıyor 6.dönemi kayıt yaptırdım.bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

 2. duygu Cevapla

  ben kayıt yenileme yaptırdım bende de alan yok yazdı şaşırdım ders seçtim sonra bi baktım tekrar tm olmuş seçtiğim dersler silinmiş aklım karıştı bi ara alan kredim 160dı şimdi 35 olmuş hiç bi anlam veremedim neden böyle oynanıyor bilgilerimizle bu normal mi ve ben 3 yıllık olmam gerekiyorken beni 4yıllık yaptılar benim hocalarım bile şaşırdı bu duruma benim en fazla 144 olmalı kredimin bu nasıl bişeydir hiç bişey anlamadım bu durumdan anlayan varsa sorunumu lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler ..,

  • admin Cevapla

   Arayınız. Tel : 0 312 296 94 77 : Açık Öğretim Lisesi
   Tel : 0 312 296 94 74 : Mesleki Açık Öğretim Lisesi

 3. sıraç Cevapla

  benim 120 kredim var bu sene ki ygs lys ye gircem inş.. ama benim kafamı kariştiran ben ygs yi kazanırsam lys ye gidicem ondanda iyi bir puan alinca üniversite seçimi yapmam gerekir ama daha kredim 120.. acaba ygs ve lys den iyibir puan alınca lisedeki kredilerime mi eklencek..? bu şekilde lise bitmişmi olcak ?

  • admin Cevapla

   Şu an 120. 3 sınav sonra 90 kredi daha aldığınızda 210 olacak. Kazandığınız üniversiteye kayıt tarihine kadar mezun olursanız kayıt yaptırabileceksiniz.

 4. B Cevapla

  Benm alanım var ama.Siteme gtdiğimde alan yok yazıyo.s Aktifleştikten sonramı gelr alanım yoksa yanlışlkmı olmuştur.Lütfen siz cevap verirmisnz .s

 5. yorum Cevapla

  özel liseden ayrıldım 3.sınıfın sonunda not ortalamalarım 9.sınıf 66,05 / 10. sınıf 58,70 / 11. sınıf 48,39. ortalama kaç kredim çıkar ?

  • admin Cevapla

   Alacağınız kredi Not ortalamasına göre hesaplanmaz. Her dönem için ayrı ayrı olmak üzere, geçtiğiniz derslerin haftalık ders saat toplamı alacağınız krediyi gösterir.

 6. gülümser Cevapla

  yeni kayıt yaptırdım 9.dönemdeyim ve ders seçmek için bilgisayarı açtıgımda alan kredimin silinmiş oldunu gördüm benim alan derslerinden aldıgım kredi boşunamı gitti şimdi

  • admin Cevapla

   Zaten toplam kredinizin içinde alan kredileriniz olduğundan boşa gitmedi.

 7. gülümser Cevapla

  toplam kredim 77 alan kredim 68 idi alan kredim 0 şuanda toplam kredimde yine 77 üzerine eklenmemiş eklenecek mi?

  • admin Cevapla

   Ortak ve seçmeli dersleriniz 9 + Alan krediniz 68 = Toplam krediniz ise 77 idi. Şu an ki toplam krediniz yine 77. Hiç bir kaybınız yok.

 8. esra Cevapla

  of açık lise kitap eksikliği yaşıyorum yardım lütfen

 9. ZEYNEP Cevapla

  ack lise 2013 de acaba ek sinav yapacakmi?

 10. kadir Cevapla

  açık öğretim 4. sınıfta geçtim şuan kredim 170 alan kredim 0 22 kredim daha olursa mezunmuyum

  • admin Cevapla

   Zorunlu dersleriniz kalmadığında ve 22 kredi daha aldığınızda mezun olursunuz..

 11. Mıchael Cevapla

  slm admin ben açik liseye yeni kayıt oldum kafama şu alan takıldı sistme girdiğdmde a.o.l. 4 yıllık / alan yok yazior alansizmi mezun olcam ilerleyen tarihlerde seçebileckmiym? teskürlerr.

 12. gönül Cevapla

  alansız mezun olmam
  ilerde bi problem olurmu 🙁

 13. Mehmet Cevapla

  Merhaba. ben liseyi 3 sene okudum, alttan derslerim vardi mezun olamadim tasdikname aldim. Acik liseyede duz lisedeki gibi fen alanini secerek kayit oldum. Simdi ben 1. Donemden mi baslicam, yoksa okudugum yillar hesaba katilip daha ileri donemlerdenmi baslicam. Liseyi normalde okuyup bitirmis biri olarak illa 2,5 sene okumAm mi lazim, yoksa veremedigim derslerin kredisini tamamlayip 1 senede felan mezun olurmuyum?

 14. Mehmet Cevapla

  Tesekkurler bir sorum daha var, ben kayit olurken fen alanini sectim ve 80kredi tamamlama isiyle ugrasmak istemiyorum. Alan secili kayit oldugum icin alan yok seceneginede gecemiyormusum. Bunun yerine genel kultur alanini secsem, alan yokla ayni kapiya cikar dimi? 80 kredi zorunlulugu olmadigi icin, 192 tamamlar mezun olurum? Mu

  • admin Cevapla

   Genel kültür alanına geçebilirsiniz. Zorunlu derslerinizi bitirip 192 tamamladığınızda mezun olursunuz.

 15. ibrahim81 Cevapla

  MERHABA. 2000 YILINDA LİSE SON SINIFTAN 3 DERSTEN TASDİKNAME ALDIM.GEÇEN SENE A.O.L KAYIT YAPTIRDIM 16 DERS VERDİLER. SONRASINDA KPSS YE BAŞVURDUM.KPSS SINAVINA GİRMEDEN 16 ZORUNLU DERSLERİMİ VERDİM. KREDİM 244 ALAN KREDİM 140.MEZUNİYET İNCELEMESİNE DÜŞTÜM. SONRA EVRAKLARIMIN OKULDAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA GÖNDERİLMESİNİ SÖYLEDİLER HEMEN GÖNDERTTİM.
  ARADAN 1 HAFTA SONRA BANA M.E.B DEN TELEFON GELDİ. 6 DERSİNİZ DAHA VAR DEDİLER. ODA YETMEDİ TEKRAR TELEFON GELDİ 9 DERSE ÇIKARDILAR. ODA YETMEDİ TEKRAR TELEFON GELDİ 11 DERSE ÇIKARDILAR.BU SINAVLARI ORTAK OLARAK ZORUNLU VERDİLER. VE BEN ŞİMDİ KPSS SINAVINI KAZANDIM 73 ALDIM.ADELET BAKANLIĞINA TERCİH YAPACAM AMA ONLARDA LİSE MEZUNU ALIYORLAR. FAKAT ŞÖYLE BİR DURUM VAR. BEN OCAKTAKİ 11 SINAVIMI VERİRSEM MEZUN OLUYORUM(TABİ TEKRAR DERS ÇIKARMAZLARSA) AMA OKUYOR GÖZÜKÜRKEN TERCİH YAPAMIYORUM.DİYELİMKİ TERCİH YAPTIM BU SEFER DİPLOMA OLMADIĞI İÇİN YERLEŞTİRİLEMİYORUM.SAYIN ADMİN LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN NE YAPMAM GEREKİYOR……..????

  • admin Cevapla

   Arayınız.
   Öğrenci İşleri (0 312) 2969649
   Mezun Öğrenci Diploma Birimi (0 312) 2969552
   Halkla İlişkiler Büromuz (0 312) 2969474

 16. elif Cevapla

  toplam kredim 108 ben 2013 ygs baswuru yapabiliyormuyum?

 17. peri Cevapla

  slm yeni kayıt yaptırdım 1 dönem için ders secimlerimide yaptım alan yok dikatimi cekti ögrenci sayfama girdim alan secebildiğimi gördüm benim ortaokul diplomam ticaret lisesi ortaokul bölümü okudum bunun bir faktörü varmıdır bilgi verirseniz sevinirim..

 18. seda Cevapla

  sınavlar için ek ücret alınıyormu alınıyorsa nerde

 19. ramazan Cevapla

  ben lise 3 bittikten sonra okuldan ayrılmak zorunda kaldım ve açık liseye kayıt yaptırdım. yani 4 sınıfı açık liseden bitiricem. şimdi ben lise 3te kaldıgım dersleri de seçebiliyormuşum. e peki ben onları seçsem 4.sınıf yani bu yıl ki kredime mi eklenecek.

 20. esra Cevapla

  merhabalar aöl 4. dönem öğrencisiyim 72 kredim var bu yıl ygs sınavlarına girebilirmiyim…

 21. mesut Cevapla

  admin ben lise 3 son döneme kadar okudum.mezun olamadım.2 dersten kaldım.açık liseye kayıt yaptım.toplam 146 kredim varken aöl sitesinde 34 kredim gözüküyor ne yapmalıyım

 22. cansu Cevapla

  ya ben alan secemiyorum bu dönem secemicek miyim ?

 23. cansu Cevapla

  açık öğretimde yüzyüze egitim goremiyoruz ama imam hatip liselerinde görülüyor

 24. BURAK Cevapla

  ygsye kayıt olacam ancak alan kodumu sistem kabul etmiyuor
  ne yapmalıyım..,

  • admin Cevapla

   Açık Öğretim Lisesinde Alan yok olarak kayıtlı ve 20-21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak III. Dönem sınavı sonrasında mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz kodlama yaparken 9008 seçeneğini işaretleyeceklerdir.

 25. meryem Cevapla

  slm ben açık lise öğretim lisesi 4 yıllık alan yok okuyorum 6 dönemim bitti mayısta 8 dönemim oluyor ve mezun oluyorum dün ygs ye kaydımı yaptım ve öysm başvuru kayıt bilgilerinde alan adı kodunda 9009 yazıyor ama öysm kılavuzunda 2012 2013 mezunları alanı olmayanların 9008 kodunu yazmalrı gerekiyor yazıyor anlayağınız kafam baya karıştı acil yardım saygılar.

 26. kardelen Cevapla

  slm admin ,size bu konu dışında soru sormak istiyorum ablam adına, ablam çocuk gelişimi lise mezunu ablam açık öğretimden üniversiteyi bitirmek istiyor. sınavsız direk kayıt yaptırabilirmi yoksa herhangi bir sınava girmesi gerekiyormu. ablam böbrek nakli oldu %40 raporu var raporun herhangi bir faydası varmı.netten baktık ama bulamadık bu siteyi bulduk aydınlatırsanız seviriz

  • admin Cevapla

   Sınavsız geçiş hakkı için YGS başvurmanız gerekir. 2013 YGS başvuruları bitmiştir. 2013 YGS başvuru şartları ve yapılacak işlemler için tıklayınız.

 27. Ali Cevapla

  Slm Ben açık Meslek lisesi öğrecisiyim Benim toplamam gereken kredi Genel Kültür=110 Alan =130 Fakat genel kültürdeki ortak derslerden kaç kredi olması gerekiyor yada belirli bir kredi barajı varmı.
  Çevreden aldığım bilgiler doğrultusunda 80 kredi toplanması gerektiği söyleniyor yardımcı olmanız rica olunur.

  • admin Cevapla

   MAÖL’de 80 kredi toplanma şartı yok. Alan derslerinden 130, Genel kültür derslerinden 110 kredi toplayıp (ortak+seçmeli) zorunlu dersleriniz kalmadığında mezun olursunuz.

 28. burcu sönmez Cevapla

  admin ben lise 1 de kaldım oda açık lise yazıldınmı lise 2 denmi başlanıyor lise 1 denmi..

 29. emrah Cevapla

  merhaba ben uzun süre açık öğretim lisesine ara verdim tekrar kayıt yaptırdım alan yok yazıyor alanımı değiştirme imkanımın olmadığını söylediler bu şekilde mezun olsam üniversite okumak istesem sorun olurmu alansız mezun olursam

 30. ali Cevapla

  hocam ben düz liseye 11.sınıfta braktım simdi yarın kayıt olcam açık öğretime bölüm seçecekmiyim bide hangi dönemden baslıycam ?

  • admin Cevapla

   AÖL’e 2. dönem kayıt yaptırabilirsiniz. AÖL’de alan yoktur. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri, 21 Ocak – 08 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 31. emrah Cevapla

  merhaba benim alanım yok alan değiştiremessiniz dediler alansız mezun olursam üniversite okumak istediğimde zararı olur mu?

 32. mehmet Cevapla

  slm ben meslek lisesinde devamsızlıktan kaldım düz liseye kayıt yaptırdım ordada 6 dersten kaldım aöık öğretim lisesine yazıldım toplam bana kaç kredi veririr

  • admin Cevapla

   Geçtiğiniz derslerin haftalık ders saatini toplayarak alacağınız krediyi bulabilirsiniz.

 33. sevilay Cevapla

  Slm benin 142 kredim var zorunlu derslerden geçmeden kredimiz tamamlarsam diplomayı alabilirim

 34. demet Cevapla

  bir dersten muaf olabilmek için en az üç defa mı sınava girmiş olmam gerekiyo kredimi tamamlamış olmama rağmen?

 35. demet02 Cevapla

  sınava en az üç defa mı girmiş olmamız gerekiyo o dersten muaf olmak için?

 36. demet02 Cevapla

  ayrıca ek sınav yıl içindeki 3. sınav mı oluyo yoksa onun haricinde bi sınav mı? bi de bütün illerde yapılmıyo mu? şimdiden teşekkürler..

 37. canhat Cevapla

  merhabalar. ben şuan fen bilimlerindeyim alanımı alan yok a çevirebilirmiyim toplam dönem 10.

  • admin Cevapla

   Alansıza geçemezsiniz. Ancak Genel Kültür Alanına geçiş yapabilirsiniz.

 38. canhat Cevapla

  bu sene liseyi bitirip üniversiteye gitmeyi düşünüyorum ama benim istediğim fen bölümlerinin bölümü genel kültüre geçersem fen bilimleri bölümünü seçebilir miyim?

 39. Fatih Cevapla

  merhaba toplam dönemim 12 kredim 189 ve ortak kredim 44 zorunlu dersim yok ocak sınavına katıldım başarılı geçti acaba ne zaman mezun olurum

 40. ismet karadağlı Cevapla

  ben kayıt yaptırdım dersleri netten seçeceksiniz dediler öğrenci girişinden giriyorum ders seçme seçeneği gelmiyor neden olabilir bi bilgi verseniz arkadaşlar

 41. suzan Cevapla

  merhaba ben 2012 de girdiyim sınavlardan aldıgım kıredileri göremiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen….

  • admin Cevapla

   Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altındaki Sınav Sonuçları modülünden yada Dönem Dersleri modülünde istediğiniz dönemi tıklayarak görebilirsiniz..

 42. Ali Cevapla

  slm MAÖL,de yüz yüze eğitim devam ederken genel kültür,de zorunlu dersleri tamamlayarak 110 aldığım vakit genel kültür sınavlarına girmeye devam edecekmiyim.

  Saygılar

 43. pelin Cevapla

  okuduğum bir yazıda toplam kredinin 112 alan kredisinin 80 olması durumunda mezun olunabiliyormuş. benim toplam 133 alan kredim ise 18 buna göre alan kredimi 80 e tamamladığım durumda mezun olabilirmiyim ? ilginize teşekkür ederim

 44. emre Cevapla

  iyi akşamlar admin hocam ben açık ögretim lisesinde normal kredim 48 fakat alan kredim90 dilve anlatimdan 60 gecerli not aldım 8dönemdeyim böyle mezun olabilirmiyim

 45. beren Cevapla

  meraba ben meslek lisesinde okuorum 2 sınıftayım.devamsızlıktan kaldım okula devam edebiliyormuyuz?

  • admin Cevapla

   MAÖL’e 2013 Ağustos ayında kayıt yaptırıp devam edebilirsiniz.

 46. Ali Cevapla

  Slm MAÖL,de yüz yüze eğitim ders nolarını hesaplama şekli,Genel Kültür derslerini hesaplama şekli gibi,dir Doğrumudur yoksa farkılımı hesaplanıyor.verilen ders notlarını almış olduğum kredinin toplamına bölüyorum.

 47. farah Cevapla

  merhaba ben 4 kez sınava girdim ve kredim 96 . seneye üniversite sınavına başvurabilir miyim ?

 48. farah Cevapla

  peki üniversite sınavına girebilmem için açık öğretim lisesinden diploma almam gerekiyor mu ? eğer üniversite sınavına kadar puanım yetmezse sınavdan sonra tekrar açık lise sınavına girerek puanımı tamamlayabilir miyim ?

  • admin Cevapla

   Sınava girmek için diploma gerekmiyor. Eğer kazanırsanız Üniversiteye kayıt yaptırmak için gerekiyor.

 49. sercan Cevapla

  toplam dönemim 11 olcak bu 2.dönem kayıt yenilemede aolde okuduğum dönem 7 olacak ben alan seçme bölümünde alan yok kısmını seçebiliyormuyum öyle bir şansım varmı yoksa yeni kayıt yaptıranlardamı alan yok ?

 50. Ozan Cevapla

  mrb.. acık lisede 8. dönem okuyorum sosyal bölümler..
  benim sorun 118kredim var alanımda ise 47 kredim var alansız bölüme gecebilirmiyim gecersem alanım daki kredim 118olan kredime eklenirmi..benim amacım liseyi en kolay yonden bitirmek en kolayı biraz ders calışmak ama alanında bize faydaları vardır eminimki bilmeyenler vardır belki.. bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.. şimdiden tşrkler…

  • admin Cevapla

   Alansıza geçemezsiniz. LAn derslerinden kurtulmak istiyorsanız, Genel kültüre geçebilirsiniz.

 51. frk Cevapla

  alan yoktayım şuan mezun olduğumda ygs nasıl olcakk adminnn yanii nasıl üniversiteye gitcem yada ygsye hangi bölümden girecemm..

 52. ANIL Cevapla

  Hocam kredi bilgilerimde toplam dönem 8 yazıyordu. Biraz önce derslerimi seçtim çıkmadan önce kredi bilgilerime tıkladığımda toplam dönem 10’a çıkmış neden böyle oldu 8’iken. Toplam dönem neydi onuda cevaplayın bi zahmet.

 53. ANIL Cevapla

  Okul / Alan – Bölüm A.Ö.L – 4 Yıllık – Alan Yok. Toplam Dönemi: 10 A.ö.l de okuduğu dönem 4. Toplam Kredi:166 Alan Kredi: 0

 54. ANIL Cevapla

  Hocam meslek lisesi bilgisayar bölümünde 2inci sınıfta 2 kere kalarak tastiknamemi aldım. şu ana kadar açıköğretim lisesinde 3 kez sınava girdim 1 defa da kaçırdım. toplam dönem 8 aöl de okuduğu dönem 3 yazıyordu ama dün kaydımı yenileyip derslerimi seçtikten sonra baktığımda toplam dönem 10 aöl de okuduğu dönem 4 yazıyor. neden 10 a çıktı birdenbire? belkide ben 3 4 sınav sonra kredimi tamamlıycam ama 10 kez sınava girmek mecbuburiyetinde kalcam toplam dönem 10 olduğu için. bu durum neden böyle oldu?

  • admin Cevapla

   Toplam dönem, kaç dönem okuduğunuzu gösterir. 8 dönemde önce mezun olamazsınız. Siz 10 dönemdir okuduğunuz için dönem şartını tamamlamışsınız. Tüm zorunlu derslerinizi bitirip 192 krediye ulaştığınızda mezun olacaksınız.

   • ANIL Cevapla

    Tamam hocam anladım eyvallah. 116 kredim var şu an 11 tanede zorunlu dersim var. Ders seçerken full zorunlu olduğum dersleri seçtim. Onlarıda bitirince sadece krediye bakıyo diploma.

 55. zozan gök Cevapla

  açık lisede toplam 7 dönemim ve 7 dönemdir alansız sınavlara gryorum bu benim için sorun olurmu alan seçmem gerekiyomu alan seçmenin yada alansız seçmenin ne farkı var anlamadım…

 56. Ayhan Cevapla

  Merhaba hocam.
  Ben (Sosyal Bilimler) olarak açık öğretim lisesine kayıt olmuştum.Mart ayı kayıt yenileme yaptırdım sosyal bilimler (Alan Yok) olarak yazılmış. Sebebini öğrenebilirmiyim sizlerden? Ayrıca yeni sisteme göre örn:Matematik dersinden muaf sayılabilirmiyim?
  Şimdiden ilginize teşekkür ederim..
  Herkeze başarılar…

  • admin Cevapla

   Alanlar kaldırılmıştır. Muaf derslerinizi sayfanızdan görebilirsiniz.

 57. zeliş Cevapla

  merhaba hocam. ben alansız olarak 8.dönemi bitirtim toplam kredim 135 ne zaman mezun olurum ve mezun olmadan üniversite kaydı yaptıra bilir miyim

  • admin Cevapla

   192 krediyi tamamladığınızda mezun olursunuz. Mezun olmadan kayıt yaptıramazsınız.

 58. huriye Cevapla

  ben ilk ders seçtğimde genel kültürü seçmştm ama daha sonra dan alan yok die değişti ben şimdi genel kültür mu yoksa genel lise mi mezunumyum bide benm 7. dönemm 9 dönem olduğu zamn alanım değişecek mi sorularımı cevaplarsanz çok sevinirm teşekkrler…

 59. huriye Cevapla

  benm şimdi alanım yok ya ben genel lise kredilerini mi tammlıcam yanı ortak kredilermi120 ye mi tammlıcam yoksa 94 mü olcak

 60. Ali Cevapla

  Slm Ben MAÖL öğrencisiyim Bizden her yıl temrinlik ücreti alınıyor ve hangi gerekçe ile alınıyor kimin kararı,ayrıca yatırılmazsa ise ne olur.
  Saygılar

  • admin Cevapla

   Sistem gereği yasal olarak alınmaktadır. Ayrıntılı bilgi için 147 arayınız.

 61. murat Cevapla

  35 kredim var ve seneye ygs nınavına girebilirmiyim bu liseyi nasıl bitiricem veya ek sınav olurmu?

  • admin Cevapla

   192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz. Ek sınavlar 3. sınav sonrası gündeme gelmektedir.

 62. mustafa dogru Cevapla

  toplam kredim 162 alan kredim 70 felan dı hocam alan kredimi sıfırlamışlar alanımıda yok yapmışlar nden ben merve dogru bana cevap yazar mısınız

 63. mustafa dogru Cevapla

  alan kredim nden sıfırlandı benim için sorun olur mu bana onu açıklarmısınız

 64. Rıdvan Cevapla

  Mrb hocam bn lise 3 de okulu bıraktım toplam dönemim 10 kredim 131 hedefim son 2 sınavda yapabildiğim kadar puan yapmak istiyorum gecen sene ek sınav hakı verilmiş ondan önceki senelerdede verilmiş gecen sene ki ek sınava girilme şartlarından biri de alan 50 puan ve üstü yazıyor ancak bende alan yok alan puanım 0 ek sınav hakı verilirse sizce gene alan puanı isterlermi ve gecen sene kaç tane ek sınav hakı verildi

  • admin Cevapla

   2 ek sınav hakkı verildi. Alansız okuyanlar ve genel Kültür alanında okuyanlar için alan şartı yoktur.

 65. gizem Cevapla

  admin ben daha hiç açık lise sınavına girmedim bu ilk senem bana dedilerki sınavdan 48 kredi al normal liseye lise2 den başlarsın bazılarıda sınavdan sadede 30 kredi alınıyor diyorlar aklım karıştı bana yardımcı olurmusun :/ yetkililerin dediğine göre her sınavdan 25 kredi almalıymışım anlamadım ben ya :/ internet sitelerindede 48 kredi diyorlar ilk sınava girildiğinde 48 kredi almak mümkünmü ?

 66. öznur Cevapla

  şimdiden tsk.edıyorum öncelıkle baya bi sorum var çünkü. ben lise iki de okulu bıraktım sonra aöl ye kayıt yaptırdım. 1.sayfama gırdığimde 4yıllık alan yok yazıyo alan seçimi yapıcak mıyım? 2.toplam dönem 8 aöl de okuduğu dönem 5 diyo bu dönem 8e tamamlandığında mezun olacak mıyım? 3.toplam kredi 110 alan kredisi ise 0 diyo alan seçmıyceksem benım alan kredim hep 0 kalıcak dıymı? 4.zorunlu derslerımde yabancı dil yazıyo bu ingilizce mıdır? 5.aöl yi bitirmeden ygs ve lys ye gırebılıyo muyuz? 6.eğerki zorunlu derslerımı verıp kredımı 192 ye tamamlarsam önümüzdeki lgs ve lys ye girebilir miyim? Tekrardan tsk.ederim hepsını cevaplarsanız cok sevınırım çünkü bu konuda hiç bi bilgim yok..

  • admin Cevapla

   Alan seçmeyeceksiniz. 8 dönemde 192 krediye ulaşırsanzı mezun olursunuz. Alan seçemezsiniz. Yabncı dilinizi ingilizce seçtiyseniz, ingilizcedir. Şu anki kredinizle 2014 YGS girebilirsiniz.

 67. öznur Cevapla

  şu anki kredimle yani 110 krediyle girebilir miyim ygs ye. sınava girmek için krediyi 192 ye tamamlamam gerekmiyor mu yani.

 68. meral Cevapla

  alanım yok 76 kredim var 2014 e kadar 90 kredim olur 2014 te ygs sınavına girebilir miyim?

  • admin Cevapla

   Giriş şartları, 2014 Ocak ayının ilk haftasında belli olacaktır.

 69. yusuf efkan Cevapla

  benim alanım yok alan derslerinden kredi alamıyrum bu ilerde sorun olurmu alan kredisi

 70. Furkan Cevapla

  Ben açık lisye seneye kaydolcam fazla bir bilgim yok ben kredilerimi 192 yaparsam(alan yok)ygs lys ye girip üniversite kazanırsam ve açık liseyi bitirmeme daha varsa üniversiteye kayıt olamasmıyım

 71. Furkan Cevapla

  admin bir sorum daha war mesela bn mat-1 den 20 soruda tam yapsam yada 9 tane yapsam ama dersten geçersem bu iki net arasında bi fark olurmu meslea tam yaptığım için daha fazla kredi gelirmi?

  • admin Cevapla

   Fazla kredi gelmez. Ancak ne kadar yüksek not alırsanız, o kadar diploma notunuz artar.

 72. mine Cevapla

  Benim alanım genel kültür..Ünüversite’de istediğim bölümü secebilir miyim? Genel kültür ileri de benim için her hangi bir problem cıkarır mı? Lys’ye girebilmem için alan kredimin kaç olması gerekiyor? Şimdi’den cevaplarınız için tesekkürler.

  • admin Cevapla

   İstediğiniz puan türünden sınava girebilir ve puanını tutturğunuz istediğiniz bölüme gidebilirsiniz. YGS’de 180 puan barajını aşanlar LYS girebilirler.

 73. Özkan Cevapla

  İyi Geceler; hocam ben bu açık öğretim lisesinden hiçbirşey anlamadım.Meslek lisesi son sınıf terktim.Dışardan bitireyim dedim aynı bölümümden kayıt yaptılar toplam dönem 8 diyor 3 dönem okudum .toplam kredim 96 bu üniversite sınalarına nasıl girecem bu bölümü bırakıp düz liseye nasıl geçiş yaparım bana bi mail adresi verseniz size blgilerimi yazsam bi inceleyim ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • admin Cevapla

   MAÖL’de 240 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz. AÖL’e dilekçe v ererek geçiş yapabilirsiniz. Sistem hakkında ayrıntılı yazımız için tıklayınız…

 74. Özkan Cevapla

  mail adresinizi verirseniz öğrenci numaramı ve şifremi size verip bilgilerimi incelemenizi istiyorum.Mezun olabilirmiyim,üniversite sınavına girebilirmiyim ? yada meslek lisesinden düz liseye geçiş yapıp daha kısa sürede mezun olabilirmiyim.Lütfen yardımcı olursanız çok dua ederim.Allah razı olsun

 75. bayram satık Cevapla

  hocam ben bu mayısta 4.döneme girecem kredim 71 1997 dogumluyum bu sene kac sınava girecem bide hocam ek sınav kc tanedir her ek sınavda birinde en fazla kac kredi alabilirsin.bide hocam ek sınava girince dönem atlıyonmuu

  • admin Cevapla

   20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.
   Ek sınavlar 3. sınav sonrası gündeme gelmektedir. Duyuruları takip ediniz. Ek sınavda dönem atlamaz.

 76. ahmet Cevapla

  toplam kredim 82 dönemde,30 kredi alabiliyormuşuz. 192 kredim olması için 4 dönem gerekiyor sanırım. Açık öğretimde 1 yıl içinde 4 dönem oluyor değil mi ? Birde eğer böyleyse 4 dönem okulu bitirmiş olur muyum? Seneye yapılacak YGS-LYS sınavlarına girebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler 🙂

 77. hatice Cevapla

  şuan 2. dönemdeyim 60kredim var girdigim bütün dersleri verirsem nezaman ygs ye girerim

 78. büşra y. Cevapla

  Merhabalar, bu yıl başında tüm kredilerimin toplamı 120 idi 30 kredilik ders seçtim(bunlardan 8 kredisi alandı) sınavdan 28 kredi aldım toplam kredim 148 oldu şuan. yani alan kredilerim de toplam kredilerime eklendi alanım sosyal bilimler. şimdi mayısta gireceğim sınavda da 8 kredilik bi alan kredim var onlar da ortak kredime eklenir mi? artık alan kredileri de toplam kredilere ekleniyor mu? yardımcı olursanız sevinirim

 79. Kerem Cevapla

  Merhabalar,Şu anda toplam 100kredim mevcut.zorunlu derslerimin toplam kredisi ise 122.Tamamını verdigimde 222kredi ile mezun olmuş olucam.seçmeli derste hiç seçmedim bolumum sosyal bilgiler, Neden bukadar fazla kredim çıkıyor? ortak derslerimin tamaını vermem gerekiyor mu ?

 80. haluk Cevapla

  merhabalar ya hocam benım kredım 142 alanım sosyal bılımler ve alan kredım 76 ben bu durumda alanımı 80 e tamamlamak zorundamıyım alan kalktı sonuçta ayrıca benım zorunlu dersler var ve ben bunları gecemıorum hepsı sayısal ben genel kültüre alsam bolumumu kredım benım dusermı vede kaldığım zorunlu derslerden 2 sınava gırmış olucam muaf olmasını beklemem daha ıyı olur yada alanımı degsdırmekmı cunku dıger alanlarda tek zorunlu ders dıl ve anlatım onu cokdan gecdım yanı ben ve su kalan zorunlu dersler yüzünden ek sınav hakkını kazanamıorum bana nabmam gerekdıgını solersenız sevınırım ve zorunlu derslerın hepsını gecsemde kredı 192 ye tamamlamıyor 172 de kalıor oldukı ben hepsını gecdım dıyelım ondan sonra kredımı toplamak ıcın nasıl yapıcam secmelıden secmekmı lazım yoksa ortak dersmı sonuçta yanlış yaparsam benım unıversıteye gecısım uzucak bana yardımcı olursanız sevınırım sımdıden teşekkür ederım

 81. büşra yılmaz Cevapla

  açık liseden menzun olunduğunda puan tutturduğun her üniversiteye girebiliyomuyuz

 82. ali Cevapla

  slm 2013 1.dönem sınavlarına 2 ayrı okulda girmiştim 2.dönem ise tek okul olarak görünüyor doğrumudur.

 83. SÜLEYMAN Cevapla

  admin kolay gelsin fen bölümü 193 kredim 55 alan kredim var 13. cü dönemim ne zaman mezun olacam
  sıkıldım bu işten eski ögrencisiyim ara vermiştim askerliğim falan olmuştu eski şartlarda mezun olmam
  çok yakındı sonra yeni sistem oldu barajı yukarı çektiler en basiti alansız olarak mezun etseler nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler ?

  • admin Cevapla

   Alan kredinizi 80 yaptığınızda mezun olursunuz. Zorunlu dersleriniz yoksa, Genel Kültür alanına geçererek hemen mezun olursunuz.

 84. yiğit Cevapla

  Benim kredim 197 ama ben seçmeli dersten sınava giricem yarın girmezsem ne gibi sorunlar oluşur ? Girmek zorunlu mu ?

 85. elif Cevapla

  şuan 120 kredim var ek sınava girebilrmiyim ve kaç dönemde bitirebilirim

  • admin Cevapla

   Ek sınav ve şartları, 3. sınav sonrası gündeme gelmektedir. Duyuruları takip ediniz.

 86. Ali Cevapla

  Merhaba zorunlu derslerdeki Milli Güvenlik
  dersi kaldırıldımı.Bir diğer soracam sorumda şikayet gibi algılanabilir,Girdiğimiz sınavların sonunda almış olduğumuz soru kitapçıklarını her oturumun tamamen bittiğinde alındığını düşünüyorum,fakat her okul ayrı bir telden çalıyor.Kimi salon bitiminde,kimi sınavın tamamen bitiminin 1 saat sonrası ve daha acı bir durum ertesi güne bırakıyorlar ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyorlar.Cevaplarsanız sevinirim.
  saygılar

  • admin Cevapla

   Milli Güvenlik Dersi kaldırılmamıştır. İnsiyatif salon başkanlarındadır.

 87. merve Cevapla

  benm kredım 212 8. dönemim dinden kalcam galıba mezun olurmuyum yoksa temmuzda sınava bırdaha mı grcem bılgı verırmısınız ?

 88. erdal Cevapla

  alanım genel kültür 126 kredim var 49 alan kredim 192 tamamlarsam alanım 80 olmasada mezun olabilirmiyim genel kültürde mezun olmak için alana bakıyolarmı

  • admin Cevapla

   Genl kültürde alan kredisi yoktur. 192 krediye ulaştığınızda ve zorunlu dersleriniz kalmadığında mezun olursunuz.

 89. emrah Cevapla

  merhaba admın benım sımdı 176puanım var busınavdanlardan gecersem puanım 192 oluyor alanımda yok mezun olurmuyum..

 90. sbl Cevapla

  hocam meraba benm alanım 4 yıllık sosyal bilimler ALANLI okuyorum aöl okuduğum dönemde ( 9 ) ve sistemde( toplam kredi :100 ) (alan kredi :52 ) ben bu sene bütün kredilerimin genel toplamını 192 yaparsam bu sene mezun olurmyum ve üniverste sınavına girebilirmiyim şuan zorunlu derslerimi bitirmeye bakıyorum sınava giriyorum 7 tane zorunlu dersim kaldı durumum nedir ? cevaplarsanız sevinirim şimdiden çok tşkr ederim

 91. Emre Cevapla

  Öncelikle merhabalar aöl’de kredi bilgilerimde toplam dönem olarak 9 yazıyor okudugum donem ise 5 12-13 mayıs ta yapılan sınavlarıda dahil edince 5 olmuş ancak daha sınav sonucları acıklanmadıgı ıcın kredım 100 yani 4 dönemde 100 kredi aldım. alanım yok. 2014 ygs sınavına girebilir miyim? sınavı kazanırsam üniversiteye gidebilir miyim?

 92. zühal derys Cevapla

  ben şuan açıklise düzden okuyorum 2.senem olacak ama alan yok alan nasıl seçmem vede ne zaman seçmem gerek

 93. şule savaş Cevapla

  merhabalar benim dönemim 6 kredimde 90 ygs ye girmek için kaç kredi daha almam lazım

 94. tuğba Cevapla

  mrb. Ben şuan alansız okuyorm kredim 88 ygs girmek için kaç kredi lazım?

 95. tuğba Cevapla

  Zorunlu ders kalmadı ue mezun oldum diyelm. Pki ya sonra ? Aölde yeniym biraz bilqilendirirsenz seuinirm

 96. tğba Cevapla

  Alansız okuyorm da mezun olduktan snra istediğim meslek içn alansız bitirmem sorun olmaz dmi?

 97. tğba Cevapla

  Tşk 🙂 yardımınz için.

 98. Elif Cevapla

  Merhaba ben önceden açık liseye kayıt olmuştum 1 dönem sınava girdim şimdi yeniden kayıt olucam eski kredim bana verilecekmiyoksa sıfır krediylemi başlıycam teşekkürler

 99. ilknur Cevapla

  merhaba ben ticaret meslek lisesine gidiyorum 3 sınıftan bıraktığım sınıfı 3 den devam ettim açık öğretim 1 dönemde yüz yüze eğitime gidemedim devamsızlıktan kaldı yazıyordu sistemde 2 dönem girdim muhasebe 4 finansal maliyet yani toplam6 dersi de 2 dönem geçtim toplam kredim 150 alan 56 tekrar 3 dedi bende düze geçmek istiyorum kaç kredi eksilir

  • admin Cevapla

   Yüz yüze derslerden aldığınız krediler ve alan kredileriniz aktarılmaz.

 100. tuğbaa Cevapla

  Mrb. Buqün sınav snuçlarımız belli olacaktı baktm ama hala açıklanmamış. Nden olabilir?

  • admin Cevapla

   Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınav sonuçları 20 Haziran 2013 Perşembe günü açıklanacaktır. Bununla bağlantılı olarak 3. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri de aynı gün başlayacaktır.

 101. tuğbaa Cevapla

  ßugün yine açıklanmadı sonuçlar. ßilgilerimn yarısı da yok.

 102. nur Cevapla

  20 haziranda açıklancağını söylemişlerdi sınav sonuçlarının ama açıklanmamış neden ?

 103. Sergen Cevapla

  merhaba..ben şuan aöl de(matematik-türkçe) 5.dönemimi bitirdim toplam kredim 80 ve toplam dönemim 9 yazıo ben 9 dönemde 192 krediyi toplayamazsam kredim sıfırlanıyo mu yoksa 10.dönemden devam mı ediyorum bilgilendirirsenz çok sevinirim..

  • admin Cevapla

   Kredileriniz hiç bir şekilde sıfırlanmaz. Sınır yok, 192 krediye ulaşana kadar devam edeceksiniz.

 104. hilal sarıbuga Cevapla

  hocam benim kredım 115.. 192 tamamlanınca mezn olacagmı biliyorm ancak kac donm daha snava grmem gerekıyo.. okudugm donem suan 2…

 105. melek Cevapla

  hocam bn 2 11- 12 mayıs sınavına girdim 15 ders 10 ders verdim . 5 ders veremedigim dersler var bunları 3 dönem kayıt yenilememi yapmalıyım o

 106. paşa Cevapla

  hocam kolay gelsin ben alan secmek istiyorumda veya alan secebilirmiyim ?

 107. ebru Cevapla

  hocam ben ders secımı yapamıyorum ders secımı ıcın uygun degıldır dıyo ne yapmam gerek

 108. seren Cevapla

  hocam benim daha sınava 2 ci girmem temmuzdada girersem 3 olacak ve 20 kredim war sizce azmıı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 109. seren Cevapla

  hocam peki şimdi bir dersten 3 defa girdin ve başarısız oldun direk muaf mı olunuyoo yanii direk geçiyomusun örneğin matematik we geometri benim bu derslerle hiç alakam bile yok ve ilk girdigim sınavda verememişim her ikisinide 2 defa seçersem ve bu 2 defa daha veremesse m direk geçiyormuyum hocam ?

  • admin Cevapla

   3 defa sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersleri vermek zorunda kalmazsınız…

 110. hilal sarıbuğa Cevapla

  192 kredyı tamamlayana kadar sınava gireceksınız demişsiniz hocam.. pekı 192 kredı yapınca ve ortak derslerı de vermiş olnca ygs sınavına gre bıleck mıyım.. dönemim kac olrsa olsun..

 111. aol Cevapla

  Hocam 192 kredi yapmamiz sartmidir yani mezun olmamizmi gerekiyor ygsye girmek icin ?

 112. sümeyye Cevapla

  hocam imam hatip lisesinden mezun olabilmem için alanda dahil toplamda kaç kredimin olması gerekiyor?

 113. nursel Cevapla

  hocam ben alansız okuyorum ve şunu merak ediyorum,alansız okuyanlarda istediği mesleğe sahip olabiliyolarmı?yani meslek lisesi okuyanlarla alansız okuyanların arasındaki fark ne oluyo ??

 114. funda berker Cevapla

  hocam benim alanım yok ama sayısalım iyi değil zorunlu sayısal derslerimin hepsinden muaf oldum hep sözel dersler seçtim 116 krediye ulaştım ama şimdi sözel ders seçeneğim azaldı der seçimi yaparken çoğunluk hep seçmeli sayısal kalmış ve ben sayısaldan hiç anlamıyorum geçemem yani ne yapabilirim bu konu da

 115. funda berker Cevapla

  ama ders seçimi yaparken neden çoğunluk sayısal dersler var ben sayısaldan geçemem sözel ders çoğunlukta niye değil ya

 116. funda berker Cevapla

  okadar çok seçmeli sayısal var ki ben onların hepsinden puaf olana kadar kaç dönem geçer kredim 116 ben mart ayında ki sınavla mezun olmayı düşünüyodum hem benim için önemli olan muaf olmak değil ki kredi almak

 117. sedef Cevapla

  slm admin 2013 3 dönem 20 21 temmuzda yapılan açık lise sınav cevap anahtarlarına nerden ulaşabilirim tşkler

 118. mucize Cevapla

  benim 108 krdim var bu sınavdanda bi 20kredi alsam 2014 te kredilerim tamamlanıyo ek sınavıyla birlikte yalnız muaf dersler yüzünden 2015 ocak ayında tamamlıycam sayısalım hiç yok üniversiteye gitmek istiyorum ama hangi bölümü seçmem gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok. birde açık lise alansız okuyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

 119. Sercan Cevapla

  Hocam ben tasdiknamemle açık liseye kayıt oldum ve 157 kredim vardı geçen haftaki sınavla beraber 195 kredim oldu.Ben şunu merak ediyorum ortak derslerin hepsinden sınava girecek miyim yoksa şu an mezun muyum ?

 120. mert Cevapla

  slm mrb admin ben 5 dönem alan yok 114 kredim var zorunlu dersler biterse 192 krediye ulaştıgım vakit mezun oluyorum evet peki 192 olupta zorunlu derslerden 2 tane kalmış olsa bile ve 2014 ek derstte bunu veremezsem üni. yazılma sansım 2015 e mi? kalır lütfen cvp tşkler

 121. kaan Cevapla

  bişey soracaktım admin ben lise bitti varsayalım üni. okumak iin lys ve ygs girmem lazım onuda biliyorum peki üni. yazılmam iin kayıtlar ne zaman açık öğretimden tabiki ve istediğim bölümü okuyabilirmiym ordada sınıf ögretmenliği yada sosyolojı felan tşkler cvp.

 122. hilal cömert Cevapla

  merhaba ben acık ögretimde alansız okuyorum… alanda secemiyormuşum… alan secemiyorsam bu alan kredisi ne demek oluyor bunu anlamadım birde.. benim sözelim iyi… ben ilerde allah nasip ederde össy girersem ne olcak orda alanım ne olcak lütfen beni bilgilendirirmisiniz. şimdiden tesekkürler..

 123. abdurrahim gezer Cevapla

  kolay gelsin hocam.Ben alan yok bölümü üzerinden şuan aöl okuyorum fakat ben tarihte oldukça elvirişiyim bu mesleği seçmede acaba herhangi bi engelem sözkonusu olurmu lütfen etkin bi cevap yönümü l
  kolaylaştırşacaktır.cevabınız için teşekkürler …..

  • admin Cevapla

   Engel olmaz. YGS sınavından 180 baraj puanını geçen herkes, LYS sınavında istediği puan türlerinden sınava girerek istediği bölümü okuyabilirler.

 124. suat Cevapla

  slm admin bn bu 3 dönem sınav sonuçları aıklanırsa lise bitiyor lys ve ygs girdim üni. yazılmak istiyorum aöf’de ama hi bir bilgim yok aıktan üniversite hakkında bilgi verirseniz sevinirm senede kaç ay aralıklarda kaç defa sınava girmem gerekiyor oda aol gibi kredili sistem mi şimdiden saolun..

 125. özge Cevapla

  11 dönem okudum liseyi 12 döneme gitmek istemiyorum ben mezun olmak istiyorum muaf olunacak derslerim var bu ek sınava bizde girelim bizede acıyın

 126. burhan Cevapla

  2013-2014 yılında alan uygulamsı kalkıyormus sosyal bilimler alanım suan 150 kredim var bu seneki ek sınavlarda eğer mezun olamazsan alan yok olrak değişcek zorunlu derslerin bir çogunu geçtim eğer alan uygulamsı olunca tekrar yeni zorunlu dersler gelicek mi bir daha onlarala mı ugrasıcam hocam kafam karıştı iyice yardımcı olun.

 127. ashabil Cevapla

  ben açık öğretim sosyalbilimler bölümünde okumaktayım toplam kredim 150 alan yok zorunlu geçiş yapılacakmış geçtiğim takdirde toplam kredimde düşme olurmu olursa bu rakamlar uçuk kaçık rakamlar olurmu

 128. sercan Cevapla

  benim alanım yok nasıl alan seçebilirim 52 kredim var

 129. sercan Cevapla

  internet üzerinden alan degiştirebilir miyim yoksa ilgili şube ye mi gitmem gerek

 130. hilal Cevapla

  Admin ben sonuclar aciklanmasina ragmen goremıyörum ne zaman kayit yeniletecem onu da bilmıyorum bilgilerim eksik

  • admin Cevapla

   2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 09 Eylül -04 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca Ek sınav ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız.

 131. Ali Cevapla

  Slm Ek Sınav için ücret yatırılıyormu
  Teşekkürler.

 132. elife Cevapla

  açık imam hatip okuyorum bütün açık liselerin alansız olarak mezun olacağını duydum mezuniyet için kredim tamam fakat yüzyüze için beklemem gerekiyor budurumda ben imam hatip mezunu olamayacakmıyım

  • admin Cevapla

   Bu durum sadece AÖL öğrencileri için geçerlidir. MAÖL’de alanlar kalkmamıştır.

 133. Seher Cevapla

  Merhabalar,fen bilimleri alanı olarak açık lise deki 9. cu dönemim.Şimdi bu ek sınavdan sonra alan yok uygulaması ile alanları kaldıracaklar.Dolayısıyla ben ek sınava girsem de hiç şansım olamayacak.Çünkü Toplam kredim;193 Alan kredim; 48 bu alandan mezun olmam için kalan kredi ise 32. E bir sınavda maksimum 30 kredi alıyorsak.Geriye 2 kredi kalıyor şimdi bu 2 kredi için 3 sene okuduğum alanımdan mı olacağım.Yazık bana ya.Daha sonrasında nasıl mezun olacağım peki? Cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler…

 134. Seher Cevapla

  Bu 3.dönem sınav sonucunda Toplam kredim :193 oldu.Toplam dönemim de 13.Alan kredim :48 mezun olmam için kalan kredim 32.Ek sınavda da gerekli krediyi de alamazsam alansız mezun oluyor muyum? .Zorunlu dersim de yok gözüküyor.Bu konu hakkında cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

 135. MERVE Cevapla

  mrb. ben ek sınava giricem ama kafam karıştı.alan kalkıcakmış peki girdiğim alan derslerin kredisi toplam krediye aktarılacakmı yoksa sıfırlanacakmı.? boşu bOŞUNAMI ALAN DERSLERLERİNDEN SINAVA GİRDİK… VE BEN ALAN DERLERİNİN COĞUNU VERDİM

  • admin Cevapla

   Alansıza geçtiğinizde alan krediniz sıfırlanacaktır. Ancak aldığınız alan kredileri daha önce toplam kredilerinize aktarıldığından dolayı mağdur olmayacaksınız.

 136. öykü Cevapla

  merhabalar,ek sınava giricem ve bölümüm genel kültür zorunlu derslermnde hepsni verdm…alansız olarak devam edilcgni öğrndm..alansız olark devm edersem nasıl olucak ..yukarıdaki yazıda belirmişsnz alan kredsi toplm krediye aktrlck diye genel kültür okynlr içindemi geçerli bu ???

 137. Büşra Cevapla

  Merhabalar,

  196 krediyle mezun oldum ve çıktı belgesi aldım eylülde ünv. için kayıt yaptırıcam ama diploma için sitede herhangi bi açıklama yok, tekrar bi engel çıkmasından korkuyorum diploma için başka herhangi bi şey yapmam gerekiyor mu bankaya para vs. bilgi eksikliği olduğunda engeller çıkıyormuş sanırım soruyorum ama tamamen gereksiz insanlarla muhattap olmak zorunda bırakıyorlar orda da
  şimdiden teşekkürler cevap için

  • admin Cevapla

   Sınav sonuçlarına göre mezun olan öğrencilerin diplomaları Ekim ayı içerisinde koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

 138. hilal...sarıbuga Cevapla

  hocam her 3 donemden snr tekrar 4. donem 1. donm mı oluyo ya bn anlamadı. birde yeni kayıt 9 eylul 4 ekım degıl mı yanlıs anlamadıysam cunku 1. donmm kayıt demişsiniz benim 4. dönem dıye adlandrdıgım mı

  • admin Cevapla

   2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri, 26 Ağustos – 27 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
   2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri, 09 Eylül – 04 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
   Sistem hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayınız…

 139. abdulhamidkoca38 Cevapla

  merhaba hocam benim toplam kredim 184 alan kredisi ise 47 ben düz açık liseye gecersem benim kaç puan kaybımım olur alan kredisi toplam 184 de dahil mi bunun cevapını verebilirmisiniz birde açık lıseye gecersem tecillim kalkar mı 2016 ya kadar tecıllıyım de ? iyi günler hocam

 140. abdulhamidkoca38 Cevapla

  alan toplama dahıl mı onu soylermsn hocam ? yanı sımdı alan dahıl mı toplam krediye
  yoksa kultur mu toplam 184 ?

 141. kubilay Cevapla

  Yaa varya bi oturtulamadi su sistem yok alanli yok alansiz yok uc sene yok dort sene ömur bitiyo lise bitliyo bide bu cikti simdi alan yok derslern kredileri cogalacak fazla derslerden gecmemiz gerekecek fala filan birsuruuu zamann kaybi yaaaaa ooofff

 142. muSTy Cevapla

  hocam bnde aol ogrencısıyım yanlz kafamı karıstıran bı durum oldu bnm aol de okuduqum donem 8 suanda kayıt yenılmeyle 9 olacak bn yıne alanlıyken alansız mı olcam surda kalms 34 kredm btrmk ıcn benı aydınltrsanız sevnrm tskkrler….

 143. meryem şahin Cevapla

  mrb bnm kredim 196 mezun oldum diploma almak için ne yapmam gerekıyo

 144. ebru Cevapla

  Hocam ben lise 3 ten açık liseye geçiş yaptım.Alansız olarak;Toplam dönem:10, Toplam kredim:133, Açık lisede okuduğum dönem:2, Alan kredi:0 ben bu notlarla ne zaman liseden mezun olabilirim?Lütfen hocam cevabınızı bekliyorum…

 145. nadide Cevapla

  3.dönemim bitti 4.dönem için kayıt yenilicem ama alansızım. Alan seçmemem üniversite seçimimde sorun teşkil edicek mi? yardımcı olursanız sewinirimmm…

 146. Hakan Cevapla

  Merhaba, AOL Genel Kültür Mezunu olan birisi sınavsız olarak 2 yıllık Ön lisans seçebilir mi? Seçebilirse hangi bölümleri seçebilir ?

  • admin Cevapla

   AÖL’ öğrencileri sınavsız geçişten yararlanamaz, ancak MAÖL öğrencileri yararlanabilir. 2 yıllık Ön lisan bölümleri için YGS sınavına girmeniz gerekir.

 147. ebru Cevapla

  192 kredi ile mezun olucağımı söylemiştiniz fakat arkadaşlarım alan kredimin da 80 olması gerektiğini söylüyorlar.Krediyi tamamladıktan sonra mezun olmama yeterli değil mi?

 148. fatoş Cevapla

  4 kredim kaldı alan kredisi ama ek sınavda yapamadım mezun olabilmem için 2 ek sınav olur mu.alansız uygulamada benim alanım türkçe matematik alansız olursa nasıl olacak alan kredim 76 diger kredim213.üniversiteye gidebilir miyim .

 149. zübeyde Cevapla

  merhaba hocam, ben alansız okuyorum 199 kredim var ama zorunlu derslerim var. ve öğrencilk durumum donuk şuan. pazartesi kayıt yenilemeler başlıyor. kaydımı yenileyeceğim ama zorunlu derslerimi vermeden mezun olamam herhalde demi ?

 150. sultan meşe Cevapla

  ya ben mezun olamadım alanlıyım 2 kredim kaldı mezun olmama alansıza geçtigimde hangi dersler ortak olucak ben bir cok derse girdim şimdiye kadar cvp

 151. hasan Cevapla

  benim fen bilimleri 194kredim var alan kredim 24 ne yapmam lazım bune saçmalık alan kredisi kalksın

  • admin Cevapla

   Ek sınavlardan sonra bütün alanlı okuyan öğrenciler alansıza aktarılacaktır.

 152. ayse Cevapla

  Bunedemek anlamadim ben acikogretim mesleklisesi muhasebedeyim simdi alansizmi diploma alcam lutfen biaciklayin bu nedemek

 153. aysin Cevapla

  iyi akşamlar bnm 232 kredim var alan kredm 76 .. üni sınavına girdim aöf yerlestrldim … bölümümü degiştrrp alan yok yaparsam mezun olabilirmiyim .. zorunlu dersim yok …simdiden tesekkrler …

 154. Ali Cevapla

  Slm kayıt yenileme yerine yanlışlıkla yeni kayıt yaptırdım yatırmış olduğum ücreti telafi edebilirmiyim.

 155. mehtap Cevapla

  hocam kayıt yeniledim halk eğitime dekontları verdim fakat ders seçimi görünmüyor sistemden mi kaynaklanıyor acaba ne yapmam gerek??

 156. yeşim Cevapla

  ben fen bilimlerinden alansıza geçmek istiyorum halk egitim merkezi kendisi yapabiliyor demiş nasıl yapacağım yardımcı olun lütfen

  • admin Cevapla

   Alanlı okuyanlar alansıza geçemez. Genel kültür alanına yada diğer alanlara geçiş yapabilirsiniz. 1. sınav sonrasında mezun olamayan tüm alanlı okuyanlar sistem tarafından alansıza aktarılacaktır.

 157. yeşim Cevapla

  genel kültüre nasıl gecebilirim acaba ben yapamıyoruum

 158. kubilay Cevapla

  Simdi zorunlu dersler kisminda benim 10 12 dersin var hepsini verdigim zaman 60 kredi yapiyo benimde suan 113 kreeim var toplami diplomaya yetmiyo bu nasil olucak ikincisi zorunlu dersler muaf olunca yinede gecmemizmi gerekiyor ortak dersleri diploma alabilmek icin ??

 159. cihan Cevapla

  slm hocam ben açık öğretim lisesi 4 yıllık türkçe matamatik okuyorum kredim:105 alan kredim ise:35 bu alan kredisi iptalmi oluyor yoksa benim 105 olan kredimin üstüne eklenirmi tşk

  • admin Cevapla

   Toplam krediniz içinde alan kredileri mevcuttur. Seçmeli+ Ortak + alan kredileri= Toplam kredi

 160. kubilay Cevapla

  Ortak derslerde alan dersleri gibi zorunlumu oldu yani zorunlu derslerden muaf olsak o dersi de gecmek zorunda mi kaliyoruz ???

  • admin Cevapla

   Ortak dersler zaten zorunluydu. Ortak dersleri ya geçmek yada muaf olmak zorundasınız.

 161. fatma Cevapla

  benim lisede son senem acık ögretimden okumak ıstıyorum ama meslek konusunda kısıtlıyor acık ögretım diyorlar acaba yardımcı olabılrmisiniz..?

  • admin Cevapla

   YGS ve YLYS sınavlarına girerek istediğiniz mesleklerde okuyabilirsiniz.

 162. hilal Cevapla

  hocam ben sayfama giremiyorum acaba bir sorun mu var sitede…

  • admin Cevapla

   Sunucudaki yoğunluktan dolayı zaman zaman hata vermektedir, tekrar tekrar deneyiniz.

 163. derya Cevapla

  benim 178 kredim var geriye 14 kredim kaldı şimdi dönemim 12. dönem ben sosyal bilimler öğrencisiyim zorunlu derslerim bitti bundan sonra ben alansız mı olucam yoksa alanlı mı devam edicem birde ortak derslerin çoğunu geçtim muaf olanlarıda geçmek zorunda mıyım şimdiden teşekkürler.

  • admin Cevapla

   Muaf dersleri seçmek zorunda değilsiniz. Alanlı eğitim 2. dönem itibari ile sona erecektir.

 164. derya Cevapla

  benım toplam 90 alan 50 kredım var ben 2008 de ılk kayıt oldum şımdı alan kalktı denılıyor benım bu alan kredım 90 uzerıne mı eklenecek yoksa ıptal mı olacak..

  • admin Cevapla

   Toplam krediniz içinde alan kredisi mevcut olduğundan dolayı mağdur olmazsınız.

 165. öznur Cevapla

  hocam ilk defa kayıt yaptırdım ögrenci noyla şifremi giriyorum kabul etmiyor site yanlışlık var diyor acaba sitedenmi oluyor bana yardımcı olun lütfen hemen cevap yazın lütfen

 166. ümit Cevapla

  merhaba hocam. açıköğretim lisesine yeni kayıt yaptırdım. alan seçmem gerekiyor mu?

 167. seren Cevapla

  benim toplam 209 alanda 76 kredim var. zorunlu derslerimde yok. alansıza geçsem mezun olablir miyim? olamazsam kaç ders ekleniyor ?

 168. gülseren erbaba Cevapla

  benim160 kredim var 15 dönem genel kültürde oku bu sınavda alansıza geçmem yararıma olurmu.

 169. erdal Cevapla

  slm ben acık ögretim 4yıllık türkçe matematik okuyorum toplam kredim:112 alan kredm: 48 bu alan kredisi siliniyo mu yoksa ekleniyo mu yoksa üstüne mi ekleniyo anlamadım aydınlatırsanız bu konuda sewinirim bu sene mezun olabilirmiyim alanda kalcacak mı?

  • admin Cevapla

   Toplam krediniz içinde alan kredileriniz mevcuttur. 1. dönem sınavları sonunda mezun olamayan tüm öğrenciler alansıza geçirilecektir.

 170. Ozan Cevapla

  Öncelikle merhaba. Hocam, ben 20 yaşındayım Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırdım. 4 Yıldan daha minimum sürede Liseyi bitirip mezun olabilir miyim?

 171. Görkem Cevapla

  Merhabalar benim kredim 60 yeni başladım açık liseye ve alan dersim yok sizce seçmelimiyim yoksa seçmeden devammı edim faydasi ve zarari nedir secmemin

 172. merve Cevapla

  merhaba .yeni alanlı alansız yasası mesleki acık liseleri de kapsıyormu .

 173. gulsah Cevapla

  Hocam benim 129 kredim var alan kredim 56idi.3senedir sinavlara katilmadigim icin ogrencilik durumum silik durumdaydi simdi kayit yenileme yaptim ogrencilik durumum aktiflesti fakat alan kredilerim ve alanim yok bu duzelcekmi yada ne yapmam gerekiyo bilgilendirirseniz sevinirim

  • admin Cevapla

   Düzelmeyecek, bundan sonra öğreniminize alansız olarak devam edeceksiniz.

 174. Ozan Cevapla

  Peki hocam, 18 yaş üstünün 3. dönemede girebilmesi için bi başvuru yapması gerekir mi?

 175. oguz Cevapla

  Merhaba,
  Normalde mf öğrencisiydim bu sene açık liseye geçtim. ( Lise 4 ) Ancak kayıt bilgilerimde alansız yazıyor, ben yanlış tercih mi yaptım , ve şuan için mf seçme imkanım var mı? Eğer yoksa bu beni lys ygs sınavlarında puan olarak etkiler mi? (Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum MF -4 ) Daha ders seçimide yapmadım , hangi dersleri seçmemi ve nasıl bir rota izlememi önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler ve iyi günler.

  • admin Cevapla

   Alanlar kaldırıldığı için alansız devam edeceksiniz. Ancak YGS sınavında 180 puan barajını aştığınız taktirde LYS sınavında istediğiniz puan türlerinden sınava girip, istediğiniz bölümde okuyabileceksiniz.

 176. semra Cevapla

  ben açıköğretime yeni kayıt yaptırdım alansız yazıyor bölümümde. alanlı ya da alansız da ne gibi farklar var mezun olunca. hangisi daha mantıklı

 177. Elif Cevapla

  açık liseye yeni kayıt yaptırdım ders seçim işlemleri başladığında alansızdan genel kültüre geçiş yapabilirmiyim ve hangisi olursa sınavlarda benim yararıma olur ?

 178. hatice Cevapla

  açık liseye yeni kayıt yaptırdım ders seçimim hep sosyal bilimler oldu genel kültüre geçiş yapmak istiyorum ama yapabilir miyim ? yaparsam ne olur ?lütfen cevap verin .

 179. ceyda Cevapla

  Hocam ingilizce zorunlu ders. ingilizce 5,6,7 muaf olsam mezun olabiliyormuyum?

 180. sait Cevapla

  16. dönemim bir çok sınava giremedim başarılı olduğum derslerde var basarısız olduklarımda toplam kredim 129 alan kredim 37

  alansız olursam kredimde değişiklik olurmu

  hangi bölümde mezuniyet daha kolay alanlımı alansız mı ?

  • admin Cevapla

   Toplam kredinizde değişiklik olmaz. 1 sınav sonu itibari ile mezun olamayan tüm öğrenciler alansıza geçecektir.

 181. Nihat Cevapla

  Ben alansız bölüme yeni başladım zorunlu dersler kısmından 1 dönem yazanları seçtim 10 kredi yaptı 30 tamamlamak için diğer dersleri neye göre seçmeliyim? Diğer dönemlerden ders seçebilirmiyim?

  • admin Cevapla

   Ders seçim ekranında bulunan derslerden istediğinizi seçebilirsiniz.

 182. Ahmet Cevapla

  Kredim 142. Türkçe Matematik alanındayım. Malum 1. Dönem sınavından sonra herkes Alan Yok uygulamasına geçirilecek. Peki Alan Yok’da karşıma yeni Zorunlu Dersler çıkacak mı? Sanırım İngilizce 5-6-7-8 çıkacak. İngilizce 7-8 Türkçe Matematik alanında yok. Ben bu dersleri şimdiden seçip geçmek için veya muaf olmak için Alanımı Genel Kültür yapıp İngilizce 5-6-7-8 derslerini seçsem, Genel Kültüre geçtiğim için bana bir zararı olur mu?

 183. derya Cevapla

  hocam merhabalar benim açık öğretimde 9 .dönemim ve türkçe mat 4 yıllık alan yok yazıyor sizcee alan seçmelimiyim yoksa böylede mezun olumuyum.

 184. çiğdem Cevapla

  selam benim hala genel kültür yazıyor 147 yi aradığımda alansız devam edeceksiniz dedi toplam dönemim 16 kredim 180 neden hala genelkültür

  • admin Cevapla

   1. dönem sınavından sonra mezun olamazsanız alansıza aktarılacaksınız.

 185. savaş Cevapla

  benim kredim 260 fakat mezun olamadım bıraz aydınlatır mısınız benı bu alan kredısı denılen dersler hangılerı acaba ondan dolayı mı mezun olamadım ben

  • admin Cevapla

   Ortak derslerinizi vermeden ve Alan derslerinizi 80 yapmadan mezun olamazsınız. 1. dönem sınav sonucunda mezun olamayanlar alansıza aktarılacaktır.

 186. savaş Cevapla

  ortak ders ve alan ders dediginiz aynı şey degıl mı onu anlamaya calısıyorum

 187. esra Cevapla

  ilk öğretim öğrencısıym pazar gunu sınava gırdım 4 dersım kalmıştı inşlh bu son olur imam hatip okumak istiyorum benim bilmek istediğim şu..,
  alan olursamı iyi olmazsa mı.. olması gerekse hangını secmemlazım..
  teşeükkrler

 188. pelinsu Cevapla

  dönemim 8 ,110 kredim var ve alansız gözüküyor alanı olmaynlar mezun olamıyorlr mı ?

  • admin Cevapla

   Zorunlu derslerinizi verip 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 189. melis Cevapla

  mrb. ben yabancı dil bölümünde okuyorum ama malesef bu dönem alansıza geçirilcem. öğrendiğime göre alansıza geçirilen öğrencilere yabancı dil 45678 dersleri ekleniyormuş. Ben zaten daha önce bu dersleri vermiştim. yinede eklenir mi?

 190. fevzi Cevapla

  mrb. alansız açık lise okuyorum üniversite sınavlarına girdiğimde 30 puanımın silineceğini söylüyorlar bu doğrumu acaba?

 191. kardelen Cevapla

  ben açık lise alansız okuyorum.98 kredi yaptım.sayısallı yapamıyorum.hiç anlamıyorm.liseden mezun olunca ünivesite okumak istiyorum.sınavda sayıalı yapamıcam bu beni düşündürüyor.sayısalı yapabilmem için nasıl çaışmalıyım nerden çalışmalıyım.açık öğretim okumak için sınavda baraj kaç öğrenmem mümkün mü?

  • admin Cevapla

   Yardımcı kitap yada dershanelerden takviye alabilirsiniz. YGS sınavında 140 puan barajını aşanlar AÖF bölümlerinden tercih yapabilirler.

 192. ayten Cevapla

  hocammm benim bilgilerim bunlar
  toplam dönem 15 aol dönem 7
  toplam kredi 156 alan kredi 30
  kac kredi daha almam gerek mezun olmm için kac dönem girmeliyim ve zorunlu derslerin bi kısmını geçtim 192 olunca 3 yada 4 dersim var zorunlu kalsa bile mezun olurmuyumm teşekkürler

 193. hilal Cevapla

  Hocam ben sınav yerimi göremiyorm sınav tarihi de değişmiş diyorlar acaba ben sınav yerimi sınav tarihini ne zaman öğrene bilirim

  • admin Cevapla

   Sınav yerleri ayın sonuna doğru açıklanacaktır. 1. dönem sınavı 4-5 Ocak tarihinde yapılacaktır.

 194. ayşe Cevapla

  mrb admin benim kredm 118 her sınavda sdc 23 kadar geçebiliyorum sizce ek sınav bu yıl da olur mu ek sınavla mezun olup bu yıl üniv. giriş sınavına girebilir miyim

 195. ayşeee Cevapla

  mrb hocam benim 109 kredim var 2014 ygs ye girecem eğer aol dan mezun olamazsam ne olcak ek sınav var mi

 196. Demet Cevapla

  Hocam benim açık lisede 16.dönemim ve toplam 202 kredim var alan kredimde 70 bölümümde türkçe matematik şimdi bende 1. Dönemden sonra alansızamı geçicem eğer geçersem hemen mezun. Olurmuym

  • admin Cevapla

   Alansıza geçeceksiniz. İngilizce 5-6-7-8 gibi yeni derler eklenecek. Bu Zorunlu dersleri bitirmeden mezun olamazsınız.

 197. Demet Cevapla

  Yani alansız olduğu için başka derslerde karşıma çıkacakmı geçmemin zorunlu olduğu yoksa mevcut kredi üzerinden mezun mu olurum

 198. sirin Cevapla

  benim 11 donemim oldu yalnız alanim yok alan secersen kredi yükselirmi yoksa düşermi

 199. ali Cevapla

  Merhaba diploma notu nasıl hesaplanır
  şimdiden teşekkürler.

 200. aslı yagmur Cevapla

  hocam açıkliseye yeni kayıt oldum hiç kredim yok ösym baş vurabilirmiyim

 201. emxre Cevapla

  Peki ben sosyal bilimlerde okuyorum madem alan yok alansız oldu kredilerimi etkilemez değil mi?

 202. Öznur Cevapla

  Merhaba şu anda Sosyal Bilimler bölümünde okyrm toplam dönem:10 Alan kredim:59 Toplam kredim 224 bu dönem alansıza geçiyormuyum?Geçersem zorunlu ders çıkacak mı ? Ve mezun olma durumum var mı ?

 203. Öznur Cevapla

  Normalde bütün alan ve ortak derslerden muaf oldum yalnızca dil ve anlatım 4 ve 7 zorunluydu onlarıda buyuk ıhtımal bu sınvda vercem bu ıkı dersten geçer not alsamda alansız bölüme geçtiğimde yıne mi zorunlu ders çıkıyor ? Herkes farklı birşey söylüyor irtibat bürosunu arıyoruz telefona çıkan her kişi farklı birşey konuşuyor.

 204. Öznur Cevapla

  Anladım..Peki bu zorunlu derslerde başarılı olamadık diyelim muaf olup diploma almaya hak kazanıyormuyuz ? ayrıca muaf olmaları için kaç dönem sınava gırmemiz gerekiyor hocam..

  • admin Cevapla

   Zorunlu ortak derslerden 3 kez sınava girip başarısız olduğunuzda muaf olursunuz. Zorunlu derslerinizi bitirmeden mezun olamazsınız.

 205. Öznur Cevapla

  Hocam alansız bölümde bu zorunlu derslerden muaf oldugum durumda diplomayı alabiliyorum o zaman değil mi ?

  • admin Cevapla

   Zorunlu derslerinizi bitirip 192 kredi aldığınızda mezun olursunuz.

 206. öznur Cevapla

  Hocam peki su an genel kulture gecebilirmiyim?

 207. hejar Cevapla

  aöl mezunuyum ve bu sene üniversite sınavlarına katılmak istiyorum hangi bölümleri seçebilirim

 208. Hediye Cevapla

  Merhaba benim 197 kredim var alan kredim 76. 13 şubattan sonra alansız sisteme geçilecekmiş o zaman ben mezun olmuş oluyorum degil mi? Yani alan kredimi tamamlamasam bile mezun oluyorum sanırım.

 209. Hediye Cevapla

  Zorunlu derken önceki zorunlu derslerim mi, yoksa 13 şubatta verilecel zorunlu dersler mi? Zorunlu dersim kalmadı çünkü

 210. MERVE NUR KAYLI Cevapla

  hocam meraba benim bu sınavdan kaç kredi almam lazım? kredilerimi yüksek tumak için

  bide bu LYS VE YGS sınavlarında aynı kredimi alacaz yoksa puanmı?

 211. MERVE NUR KAYLI Cevapla

  hocam açıköğretimde 8 dönem ne anlama geliyor?
  .

 212. berna kurt ışık Cevapla

  hocam benim alanım genel kültür,28 kredim kaldı mezun olmam için ve zorunlu derslerimi bitirdim.şimdi ben bu sınavda geçemezsem alan yok olarakmı mezun olcam.birde alan yok uygulamasında zorunlu dersler farklımı

 213. MERVE NUR KAYLI Cevapla

  hocam bu kayıt yenileme tarihi ne zaman? bide kayıt yenileme için ne yapmalıyız çevabınızı bekliyoru şimdiden teşekürler…<b

  • admin Cevapla

   2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri 17-28 Şubat 2014. Kayıt yenileme işlemleri için tıklayınız.

 214. MERVE NUR KAYLI Cevapla

  HOCAM BEN ÖNCELİKLE BİZE BU BİLGİLERİ VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKÜRLER açıköğretimden istediğimiz ilde okuma şansımız varmı? bide ben istanbul merkez ünüversitesi istiyorum yani tıp bunun için yapmam gereken ne var?

  • admin Cevapla

   YGS ve LYS sınavlarına girerek istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz. YGS başvurusu yapmanız gerekir.

 215. merv nur Cevapla

  hocam 1. dönem sınav kitapçığımı almadan geldim benim kitapçığım e kitapçığı kaç doğrum kaç yanlışım var bakmak istiyorum nasıl öğrene bilirim ?

 216. ercan Cevapla

  224 kredim var 12 dönem girdim alansızım mezun oldum aöl den sınavsız ünivesite ye girme sansım var mı

 217. Sultan Cevapla

  Hocam ben de birsey sormak istiyorum, 29 krediden sonra mezunum ve alanim sosyal bilimler..alanda 76 kredim kaldi ama alan dersimde kalmadi..192 krediyi tamamladiktan sonra mezun olabiliyor muyum? Ve son olarak 2. birsey daha soracagim size; hocam ben bu sene ygs’ye basvuru yaptim..yani dogru okuduguma gore subattan sonra alan kalkiyormus..butun alan okuyanlar icin..o zaman biz ygs sinavinda hangi alandan girecegiz? yine mezun oldugumuz sosyal bilimlerden mi?

  • admin Cevapla

   Alan ve zorunlu derslerinin tamamını bitirdiğinizde ve 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz. Puan türlerinin tamamından (LYS1, LYS2 vs) yada istediğiniz puan türlerinden girebilirsiniz.

 218. merve nur Cevapla

  hocam ben seneye açıköğretimden normal liseye giriş yapacam allahın izniyle küçük kardeşim olduğu için okula gidemedim kardeşim seneye kıreşe gidecek bende normal liseye devam etme şansım varmı onu soracaktım

 219. merve nur Cevapla

  hocam bide bu 2. dönem kayıt yenilemede başka kitaplar verilecekmi?

 220. merve nur Cevapla

  hocam ben bu ikinci dönem kayıt yenileyecekmiyim?

  yenileyeceksem ilk kayıt olduğumda aynı ücretleri birdaha verecekmiyim? yani herdönem kayıt yenileyip ilk kayıt olduğumda aynı üçreti tekrar tekrar verecekmiyim ?
  bizlere bu konuda çok yardımınız dokunuyor size minetarım çok teşekürler…

  • admin Cevapla

   Her dönem kayıt yeniletip, kayıt yenileme ücreti ödeyeceksiniz.

 221. merve nur Cevapla

  ben kitapcığımı alma imkanı bulamadım onun için cevaplarımı kontrol edemiyorum lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz? benim kitapcığım e kitapçığı : _

 222. merve nur Cevapla

  hocam her dönem bitiğinde herhangi bir belge alabilecekmiyiz?

 223. firuze Cevapla

  hocam merhaba ben şuan sosyal bilimler bölümünde okuyorum alansız olursa alan kredim boşamı gidicek

  • admin Cevapla

   Alan kredileriniz Toplam krediye eklendiği için mağdur olmayacaksınız.

 224. eminesatıcı Cevapla

  ygs de örgün liseden mezun olmak avantajmıdır.aöl mezunu olcam.7.dönemim 14 kredi eksiğim var.ygsye başvurdum kazanma şansım olabilirmi?bide aöl puan veriyomu?

  • admin Cevapla

   Aynı haklara sahipsiniz. Planlı ve düzenli çalışırsanız kazanırsınız… Veriyor…

 225. firuze Cevapla

  hocam çok teşekkürler yani şu an 148 puanım var alan kredim 62 210 kredimmi olucak

  • admin Cevapla

   Mesleki Açık Öğretim Lisesi mezuniyeti için gerekli kredi toplamı her alan için farklıdır. MAÖL’de bulunan alanların mezuniyet kredisini görmek için tıklayınız.

 226. firuze Cevapla

  hocam ben maölde okumuyorum aöl de sosyal bilimlerde okuyorum

  • admin Cevapla

   Ortak, seçmeli ve alan kredilerinin tamamı toplam krediye dahil edilmiştir.

 227. MERVE NUR Cevapla

  hocam ben bu açıköğretim den yeni kayıt yenilemeyi hangi gün yapmam daha doğru olur?

  • admin Cevapla

   2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemlerini 03-14 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

 228. hakan Cevapla

  hocam benim şuanda 93 kredim var bir hafta sonra öbür sınavda açıklanıcak 100 geçerim diye düşünüyorum benim sorumda bu seneki kpss sınavına girebilrmiyim?

 229. MERVE NUR Cevapla

  HOCAM BEN STEME GİREMİYORUM?

  ŞİFRE YANLIŞ DİYOR HEPSİ YANLIŞ DİYOR NE YAPMAM GEREK BİR BİLGİNİZ VARMI?

 230. serife Cevapla

  Merhaba ben anadolu lisesi son sınıf öğrencisiyim 2. Dönem için açık liseye geçmek istiyorum hangi derslerden sınava girmek zorundayım?

 231. esma Cevapla

  merhaba ben bilişim bölümü 11. sınıf öğrencisiyim ve açık liseye 11. sınıf tasdiknamemle kayıt oldum mezun olmam için mredilirem tam olsa bile 3 dönem okumu zorunluluğum var mı?

  • admin Cevapla

   Zorunlu derslerinizi bitirip 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 232. merve nur Cevapla

  hocam açıköğretim sınav sonuçları çarşamba günümü açıklanacak? bide kayıt yenilemeden sonra kitap seçiminde istediğimiz dersleri seçme hakımız varmı?

  • admin Cevapla

   13 Şubatta açıklanacak. Öncelikle ortak dersleri seçmeniz menfaatinizedir.

 233. mahsun Cevapla

  merhaba hocam ben yeni kayıt yaptırdım kitaplar ne zaman ve nerde verilecek

 234. merve nur Cevapla

  hocam bu sınav sonuçları bizim stemizemi gelecek yoksa başka bir yere mi?

 235. merve Cevapla

  kayıt yenilemeyen kitap almayan 2. dönem sınavına girebilirmi?

  • admin Cevapla

   2. dönem sınavına girebilmeniz için kaydınızı yeniletmeniz gerekir.

 236. murat Cevapla

  Herkese kolay gelsin öncelikler 95-95 lise terkim ozaman ailevi sebeblerden dolayı bitiremedim şimdi işlerimi yoluna koydum amacım lise ve sonrasında keyfi olarak üniversiteye gitmek.
  Benim bilgi edinmek istedigim konu kayıttan sonra bana 14 kredi notu 3. dönem olarak belirlenmiş normalde lise 2.5 yılda bitirebiliyorsak şimdi 176 kredi 1.5 yılda alıp liseyi bitirebiliyormuyuz. bunun hesaplaması nasıl oluyor?

 237. meliha Cevapla

  Merhaba hocam. Ben lisenin sadece son senesini aol den okuyorum. Hala devam edıyorum ygs ye giricem. Alanım yok yazıyor. Aol bana okul puanı verecekmi??
  Ve onceden lisede esıt agırlıktı bolumum alan dısı secim yaptıgımızda puanımız dusuyordu.zorlasıyordu. suan universitede istediğim bolumu secebiliyorum puanımı etkilemiycek degilmi

  • admin Cevapla

   Gelecek… Alanlar kaldırılmıştır… İstediğiniz puan türünden sınava girebilirsiniz….

 238. esin eren Cevapla

  hocam ben AOL fen bilimleri bölümünde okuyorum .
  toplam 195 Kredim var
  alan kredim 75
  toplam 15 dönemim var
  son iki dönem sınava giremedim.
  1.dönem sınavına giremedim.5 alan kredim kaldı.ıkıncı dönem mezun olabilirmiyim.olamazsam ne yapıcam?

 239. esin eren Cevapla

  peki hocam 2.dönem bu 5 krediyi veremezsem alansıza geçipte mezun olabilirmiyim

 240. Mavi Cevapla

  slm.
  açık lisede sözel sayısal var mı varsa sözel dersleri hangisi?tşk.

 241. selvican Cevapla

  Admin sosyal bilimler bölümünde okuyorum toplam kredim 153 alan kredim 80 di bu ocaktaki sınavla 169 olacak peki ben mayısataki sınavla okulu bitirirmiyim? yoksa ek ders verilirmi? bana

  • admin Cevapla

   Mezuniyet şartlarının tamamını karşıladığınızda mezun olursunuz.

 242. aylin Cevapla

  ben alan seçmeden kayıt oldum. alan ne zaman seçebılırım.
  yada alan seçmeden kaç kredi ile mezun olabılrım.

 243. selvican Cevapla

  mayıstaki sınavla 192 olunca kredim biter mi? yani hocam tam anlamadım

 244. selvican Cevapla

  Hocam 25 krediye ihtiyacım var zorunlu derslerim bitti bana da ek zorunlu ders verilir mi? Alan kaldırıldığı için?

  • admin Cevapla

   Sınav sonuçları açıklandıktan sonra, öğrenci sayfanıza girerek zorunlu derslerinizi görebilirsiniz.

 245. selvican Cevapla

  Nezaman açıklanır sınav sonuçları?

 246. selvican Cevapla

  Hocam ders seçimi ne zaman açılır parayı yatırdıktan sonramı

 247. mustafa Cevapla

  merhaba suan aöl de okumaktayım fen bilimleri alanında ortak kredı 148 alan 20 sonradan gecmıstım fen bılımlerıne benım mezun olabılmem ıcın gereken kredı nedır ?

 248. sedat Cevapla

  hayırlı aksamlar hocam ben eskı 3 yıl lise okudum alttan dersım olduğu ıcın mezun olamadım açık liseye kaydoldum ancak suan toplam kredim 155 alan kredim 44 okudugum toplam dönem 13 zorunlu dersim yok alanım sosyal bilimler bu yıl ygs’ye girecegim bu şartlarda nasıl mezun olabilirim

 249. emrah Cevapla

  Merhabalar hocam ben şuan aöl de sosyal bilimler alanında okumaktayım.
  Toplam kredi : 149
  Alan kredisi : 48
  toplam dönem :14
  okdugum dönem : 6
  zorunlu dersler 8 tane kaldı

  Alanlar kalktığına göre zorunlu dersleri verdiğim takdirde mezun olabilirmiyim?

  • admin Cevapla

   Zorunlu derslerinizi bitirip 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 250. selim Cevapla

  merhaba ben Aol de alanlı okumaktayım benim sorum şu: alan kalkıyormuş diye okudum bu siteden yalnız ne zaman kalkıyor tarihi belli mi şuan bende yine aynı alanlı gözüküyorda bileyim ona göre derş çalışıcam

  • admin Cevapla

   2013-2014 eğitim öğretim yılı 1. dönem itibariyle alanlı kısımdan mezun olamayan (13 dönem ve üzeri )öğrencilerin tamamı bundan sonra eğitimlerine alansız olarak devam edeceklerdir.

 251. Burak Cevapla

  Mrb admin türkce mat alanlı bölüm okuyordum.Kredim bu sınav sonucunda 200 oldu.Alan kredim 64.Şuan zorunlu dersim yok ama alan kredim eksik mezuniyet için.Alan kalktığına göre yeni zorunlu dersler çıkacak anladığım kadarıyla.Bu dersler nelerdir?Bu dersleri görmek için tekrar kayıt yenileme yapmam gerekiyormu?

 252. montana Cevapla

  hocam merhabalar 192 kredim mevcut alan kredim 78 üniversite sınavına giricem derslere çok iyi çalışıyorum sayısalım dershaneyle beraber hazırlanıyorum fakat bu lise bitmediği için diken üstündeyim alandan 2 kredim eksik önümde şu an sadece sizce bir aksilik çıkarmı es kaza bişey çıkacak diye çok korkuyorum

  • admin Cevapla

   2013-2014 eğitim öğretim yılı 1. dönem itibariyle alanlı kısımdan mezun olamayan (13 dönem ve üzeri )öğrencilerin tamamı bundan sonra eğitimlerine alansız olarak devam edeceklerdir.

  • su Cevapla

   selam. alansıza geçilince 5 tane ingilizce eklenmiş bu sene üniversite sınavına girdim 192 kredim var ama bu ingilizcelerden muaf olmak için 3 kere girmem mi gerekiyor ygsyi geçtim üniversiteyi kazanırsam ne yapacam temmuzda ikinci hakkıma girecem ama bu dersleri vermek zor, muaf olmak için eylüldeki ikinci ek sınava bağlı mı oluyor yani lysyi kazanırsam çok zor durumda kalacam bana ne önerirsiniz.

 253. canan Cevapla

  hocam benim kredim 105 alanım sosyal bilmler di ama şuan alan yok dönem 8 deym alan kredi yok gözüküyor yeni baştan mı başlıyacağım anlamdım

  • admin Cevapla

   Kaldığınız yerden devam edeceksiniz. 2013-2014 eğitim öğretim yılı 1. dönem itibariyle alanlı kısımdan mezun olamayan (13 dönem ve üzeri )öğrencilerin tamamı bundan sonra eğitimlerine alansız olarak devam edeceklerdir.

 254. canan Cevapla

  hocam kredim alansız 105 dönem 8 mezun olabilirmiyim ve ygs girebiliyormuyum

 255. canan Cevapla

  vay arkadaş nedir bu çilemiz normal okullardakiler biz kadar hırpalanmıyor çalışmıyor zaten kendi kendikendimize uğraşıyoruz bize bukadar sahip çıkıyorlar ne ders veren var ne bize okul tenezzül etmiyorlar açıkta kalan öğretmenlerimizi görevlendirseler bize işsizde kalmazlardı üstelik bıktım ya hep benmi düşüncm

 256. selvican Cevapla

  benim 13 . dnemim ve alan kalkmış 7 tane zorunlu ders vermişler . ben bunlrdan geçemeyip 3 kere girersem muaf olur muym ? hocam

 257. selvican Cevapla

  hocam ek sınav için şehirler neye göre belirleniyor ben çorumda da ek sınav olmasını istiym napmam lazım

  • admin Cevapla

   0312 213 01 34 numaralı telefonu arayarak 1304 tuşlayarak istekte bulunun.

 258. kevser Cevapla

  alanım genel kultur. donemım 14 . zorunlu dersım yok hc bna eklencekmı ders :/

 259. Gülşah Cevapla

  Ben 14.donemi bitirdim yabanci dil bolumundeyim toplam kredim 197 alan kredim ise 67 kredi.ama alanlar kaldırılmış bu durumda mezun olmuş olurmuyum

 260. umut Cevapla

  hocam ben açık öğretimde alansız okuyorum son dönem de girdim ve kredim 178 hangi dersleri seçmeliyim
  aciiiiiiiiiiiiilllllllllllll yardım yeni kayıt oldum bilgim hiç yok

 261. erdi Cevapla

  Hocam benim alan kredim 47idi alan kalkınca bu kredi otomatik olarak siliniyor mu yoksa var olan krediye devir mi ediyor saygılar

 262. yunus Cevapla

  hocam ben kaydımı yeniletmeden önce 4 dersim vardı kaydımı yenilettim 11 dersim olmuş yarısı İngilizce simdi ben bu dersin birkaçını geçemezsem bida kayıt yenilettiğimde başka ders eklenmez üstüne demi mezun olmama 15 kredi kalmıştı bu yıl okuldan mezun olurmuyum halbuki bu İngilizceleri silsinler hocam lütfen herkez birlik olsun……………. bide kpss sınavına girmek istiyorum başvurular ne zaman peki teşekkürler 🙁

 263. hakan Cevapla

  Ben açık liseye gecicem 2 yıl üst üste kaldım toplam kac kredi gelir ?

 264. hakan Cevapla

  2,5 yılda acık liseden mezun olabilirmiyim

 265. melek Cevapla

  merhaba benim 118 kredim var alan kredim ise 68 sosyal bilimler ayrıca alan kredim sıfırlanmış şimdi bu duruda diğer krediyemi ekleniyor sıfırlandımı yoksa

  • admin Cevapla

   Alan krediniz toplam kredi içinde olduğu için herhangi bir hak kaybınız yok.

 266. melek Cevapla

  şuanda baktığımda alan yok olarak gözüküyor alan kredimde 0 ama nasıl olur :((

 267. melek Cevapla

  ama ben şu anda alan kredimi toplam kredimde göremiyorum bir değişiklik yok

  • admin Cevapla

   Ortak, seçmeli ve alan derslerinden aldığınız tüm krediler toplam krediyi oluşturur.

 268. Ayse Cevapla

  Benim 114 kredim var alan 68 idi ama sifirlandi alanlar nasil mezun olacagim

  • admin Cevapla

   Zorunlu derslerinizi bitirip 192 krediye ulaştığınızda mezun olabileceksiniz.

 269. ali Cevapla

  slm MAÖL elektrik böümü mezunuyum 2 yıllık üniversite okumak istiyorum elektrik bölümünü bunun için neler yapmam gerekiyor kayıt işlemleri başvuru şekilleri vs
  teşekkürler.

 270. TARIK TÜRK Cevapla

  HOCAM ŞU ANDA GENEL LİSE ALAN YOK 184 KREDİM VAR BU SINAV SONUCUNDA 20 KREDİ DAHA GELECEK AMA BEN MESLEKİ AÇIKLİSE MEZUNU OLMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKLİ DOGALGAZ VE SIHHİ TESİSAT BÖLÜMÜ İÇİN

  • admin Cevapla

   Dilekçe vererek MAÖL’de bulunan alanlardan istediğinize geçiş yapabilirsiniz.

 271. nurgül Cevapla

  hocam benim 187 kredim var 96 ı alan sonra alanı kaldırdılar 4 ders yabancı dil verdiler 192 yi tamam larsam o desrlerden muaf olursam mezun olurmuyum

 272. eren Cevapla

  merhaba benim kredim 144 . 31 mayıs 1 haziran 2014 de girdiğim sınavla kredim artacak . eylülde ek sınav olursa mezun olabilirmiyim ve toplam dönem nedir

 273. eren Cevapla

  benim okuduğum dönem 8 toplam dönemim 12 . mezun olabilmek için 192 yeterli mi yoksa daha fazla mı almalıyım

 274. hilal Cevapla

  Slm hocam ben şuan açık lise alansız okuyorum 61 kredim kaldı mezun olmam için. Ancak ben sınıf öğretmenliği istiyorum onun için herhangi bi alan seçmem gerekiyor mu

 275. ali Cevapla

  diploma notu nasıl hesaplanır

 276. merve nur Cevapla

  hocam meraba benım bı sorum daha olacaktı ben agustos ayında dılekcemi nerye verecem bılgı alabılirmiyim

 277. merve nur Cevapla

  imam hatıpte okumam için yanı cumartesı pazar gitmem için yasım tutarmı acaba ben 16 yasındayım yanı gıdebılırmıyım

 278. ayhan Cevapla

  Hem calisan hem de disardan AOL yi bitirmek ders calismak çok zor umarim milli eğitim bu konuyla ilgili bir düzenleme yaparsa sartlari biraz hafifletir.:(

 279. betul Cevapla

  ben 2009 dan bugune kadar aölde okuyorum ama ne yazıkkı bı turlu kredım dolmadı..suan 152 kredım var ve daha 36 kredımın daha olması gerekıo degılmı Admın suan..?ama 4 tane zorunlu ıngılıızce 1 tane zorunlu dılve anlatım dersı koymuslar .1 tane ıngılızce verebıldım hazırandakı sınavda..ama benım bıan evvel mezun olmam gerek aılem,nısanlım ve ben artık cok sıkıntıya dusuyoruzz..mezun olamadıgım için işte bulamıyorum bunların yuzunden ..bıktım vallaa bu zorunlu derslerden muaf olma gıbı sansım yokmu yaa veya eyluldekı ek sınavda mezun olablırmıyım ????lanet olsun..kadınlara calısma olanagı saglıyorlarbı yerı eksık yapıyorlar bune yaaa bı taraftanda aol dıye ev hanımlarını okutum yalandan uzatıyorlar bıldıgın bulmuslar sovusluo devlet ılgınen duyan kımkı

 280. betul Cevapla

  muaf olabılırmıyım kac sınavdan sonra muaf olablrımm..

 281. osman Cevapla

  meraba hocam ben açık lise alansız(alan yok)okuyorum 13 dönemim var alan seçmek zorundamıyım yoksa bu şekildede bitirebilirmiyim

 282. gül Cevapla

  Diplomasinda alan yok yazan biri universiteye kayit yaptirabilir mi, bu bir engel mi

 283. merve Cevapla

  hocam meraba ben kız meslek lisesine her cumartesi pazar gitmek istiyorum ama 16 yasındayım kayıt yaptıra bılırmıyım

 284. merve Cevapla

  hocam son sorum ben 2 dönem acık öğretim sınavına girdim üçüncüyü unutmusum kayıt yenileme süresi doldu doldugu için kayıt yeniye bilırmıyim

 285. tugba Cevapla

  Mrb. Ben 14 kredilik ders sectim tamalayamadan vakit bitti. 30’a tamamlayamadm. Mezun olmak icin 16 krediye ihtiycm var. Ne yapmalym? Ek snav fln olur mu?

 286. tugba Cevapla

  Bu son snav sonrasnda ek snav hemen olur mu? Olursa hangi tarihte olur?

 287. Mehmet Cevapla

  İngilizce 5678 için bı çözüm istiyoruz yaaaaaaaa deli olacam

 288. oğuzhan Cevapla

  admin… hiç kaldığım ders yok.10 ve 11.sınıfta kimya,biyoloji,fizik,geometri ve matematiği seçmeli olarak gördüm. şimdi alansız olarak açık liseye kayıt oldum. ama bu seçmeli derslerin kredi vermez dediler. gerçekten vermiyor mu? yoksa çok zorlanıcam yani

 289. büşra Cevapla

  Bir sorum daha olacak.. kredim tamam donemimde tamam. Sadece zorunlu dersler kısmında yazanlardan muaf olunca mi muzun olcam. Yani basarisiz dersler arasinda ortak dersler var sorun olur mu zorunlu dersler arasinda yazmiyor ama

 290. memet Cevapla

  hocam ben alalnsız okuyorumda alanlı okumak daha gözel diye duydym acaba alanlıya gecip vesizce hangi bölümü tercih etmemiliym..

 291. semra Cevapla

  08.09.2014 tarihinde kayıt yenileme yaptım 1 ay içinde ders secimi yapmam söylendi öğrenci bilgilerime giriyorum fakat öğrenci bilgilerimden ders secim bölümünde geçtiğimde hiçbir ders secimi butonu görünmüyor bana yardımcı olursanız sevinirim …

 292. semra Cevapla

  hezamn baslar pekii tarıhı bellimi

 293. ali Cevapla

  hocam ben şimdi alan yok okuyorum liseyi bitirdigimde ygs lys var ben hangisine giricem lys 1 lys 2 lys 3 lys 4 var ben hangisine giricem ve diploma puanı eklenicekmi

 294. tugba Cevapla

  Mrb. Ek yerlestirme tam olarak nedir ve kimler girebilir?

 295. büşra Cevapla

  merhaba üniversiteyi kazandım 207 kredim var ancak zorunlu derslerim var derslerin hepsinden iki kez sınava girdim ancak başarılı olamadım üçüncü girişimde başarılı olamazsam derslerden muaf olup çıkma belgemi alabilir miyim yoksa tekrar sınava girmem mi gerek.. ayrıca zorunlu derslerime ingilizce eklenmişti bir daha ders eklenme gibi bi durum olabilir mi ?

 296. Aydın Cevapla

  İyi günler 8 dönem sınava girdim alansız kredim 175 ingilizce 8 sorunlu dersim başka zorunlu dersim yok ders seciminde kac kredilik ders secmeliyim

 297. furkan Cevapla

  merhabalar.. açık lise 2. dönemdeyim(9.sınıf). acaba yabancı dilden üniversite sınava girebilir miyim?

  girersem puan kesintisi vs. olur mu?

  y.dilden sınava girebilmem için seçmem gereken dersler var mıdır?

  mevzuat hakkında bilgi verebilir misiniz? teşekkürler…

 298. Ahmet Cevapla

  Hocam ben 3 sene alanlı okudum askerlik cıktı donukdu kaydım dün kaydımı yaptırdım ve alansız bölüme geçtim.

  Toplam Dönemi : 11 AOL’de Okuduğu Dönem : 7
  Toplam Kredi : 168 Alan Kredi : 57
  Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : HAYIR

  şuan ki bilgilerim bunlar alansız bölüme geçtiğim için alan kredilerim toplam krediden silinirmi ve silinmezse bu sene mezun olabilirmiyim teşekkürler şimdiden

 299. elifnaz Cevapla

  ben açık öğretim düz lisede 2. yılımı okuyacağım alan yok yazıyor alan yani bölüm seçiyormuyuz seçiyorsakta ne zaman ve kaçıncı sınıfta seçiliyor cevabınızı bekliyorum iyi günler

 300. merve nur Cevapla

  hocam ben kitap secimi yapmak istiyorum ama bana herhangi bilgi gelmedi kayıt yenileme yaptım lütfen yardımcı olurmusunuzzz><

  • admin Cevapla

   Öğrenci sayfanızdan derslerinizi seçtikten sonra kitaplarınızı alabilirsiniz.

 301. merve nur Cevapla

  hocam ben kayıt yenileme yaptım ama hala kitap bilgileri gelmedi ne zaman gelir cevap bekliyorum

 302. merve nur Cevapla

  hocam ben kayıt yenileme yaptım 3 hafta oldu kitap tarihleri hala belli değil sınava hemen hemen 2 ay kaldı hiç bir derse çalışamıyoruz lütfen yardımcı olurmusunuzz|:

 303. merve nur Cevapla

  hocam kitapları ne zaman alıçaz mesela yarın alabilirmiyiz

 304. berna Cevapla

  meraba yarım saat once bi siteye girdim cocuk gelisim bolumun alan derslerının mesleki gelisimin cocuk ruh saglıgının yazılı soruları ve cevapları vardı yanlıslıkla o sıteden cıktım terrar geciyorum ama bulamıyorum admin yazıyodu yardım edermisiniz lutfen

 305. hilal Cevapla

  hocam ben 3. dönem sinava kayıt tarihini kaçırdım şuan sistemde donuk görünüyorm yeni kayıt tarihleri belli mi bu kez kacirmak istemiyorum.

 306. Mehmet Cevapla

  Hocam merhabalar ben yeni acik lise alan yok kayit oldum ama bana sormadan dil secimini ingilizce yaptilar ben Almanca biliyorum bunu almanca yaparmisiniz dedigimde ise olmaz artik dediler ne yapmam gerekir bildigim bi dil kolayima gelmezmi nasil degistirebilirim saygilar…

 307. MERVE NUR Cevapla

  hocam mrb ben lise 2 öğrencisiyim sınava girdim ve 15 kredi aldım lise 1den beri açıköğretim den okuyorum lise ikide yani birinci döneminde 15 kredi nasıl iyimi değilmi görüşünüzü bekliyorum ve açıköğretimle ilgili daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim teşekrler

 308. ibrahim Cevapla

  hocam kalan ders sayım 57 diyo bu ne anlama geliyo açıklarmısınız yeni kayıt olduğum için bir bilgim yok msjınızı bekliyorum teşekürler

 309. Brk Cevapla

  Ben 3 dönem kayıt yaptım ama dersi nasıl secicem

 310. ELİF Cevapla

  mrb admin ben bu yıl ünvrste snvna girdim ve kazandm bnm 27 kredim eksik araştirma yaptim geçici belge ile kayıt yapa bliyormusuz dogrumudur acaba öyle bir imkan var mı… 102 kresi ve üzeri olunca sınava girme hakımız var demki blgede kbl edlr.

 311. Ayca Cevapla

  Hocam ben kayidimi yaptrdm gecen sene katilmistim kaydim silik konumdaydi 1 sinif 2 donem ogrencisiyim alan yok kaldirildi dendi peki bn nezmn nasil alam secimi yapicam okul oncesi egtim ogretmeni olmak istiyorum buna gorede ders almam gerekiyor napmaliyim

 312. Onur Cevapla

  Kolay gelsin .Ben açık öğretimden lise okuyorum ve şu an 39 kredim kaldı.Ygsye hazırlanıyorum tercih yaparken hangi puan türünden yapcam.Ben şu an ygs için matematik , türkçe , sosyal’e çalışıyorum ve bu derslerden ygsde sınava gircem …

 313. azizee Cevapla

  ben üniverste çocuk gelişimi açıktan okumak istiyorum peki açıktan üniversite nasıl giiliyor yani hafta sonları gidiliyor mu

 314. feryal Cevapla

  Hocam ben universiteyi aciktan okumak istiyorum cocuk gelisimi okumaktayim ve universteyi aciktan okumak ustiyorum yuzyuze egitim olacak mi hafta sonlari mi gidecem

 315. merve nur Cevapla

  hocam merabalar ben açıköğretim lise 5. dönem öğrencisiyim açıköğretim kiredim 34 ve PUANIn kötü bir puan olduğunun farkındayım kredilerimi yükseltmek için ne yapmam gerekiyor bide bana açıköğretim lisesi hakında daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim teşekür ederim

 316. Salih Cevapla

  Ben lise birinci sınıfı bitirdim aöl kayıt oldum 4yıllık alan yok 2 dior ve 62 kredim var 19 mart sınavına da girdim en kac yılda bitiririm bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler :)))))

 317. ali Cevapla

  s.a ben kayıt yenilme yaptım durum aktif lakin kayıt tipi silik form c yazıyor derslerimide sectim bu silik form c nedemek orda görünce aklım karıştıı ögrene bilirmiyim acaba

  • admin Cevapla

   2 kez üst üste kaydınzı yenilemeyenler silik duruma düşer ve silik öğrenci olarak adlandırılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir