GENEL

Açık Lise Ders Seçimi Yeni Ayrıntılı Video Anlatımı

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin en çok sorduğu soruların başında ders seçimi gelmektedir. Öğrenciler derslerini nasıl seçeceğine dair ayrıntılı videoyu seyrederek derslerini kendileri rahatlıkla seçebilirler.

Bir önceki yazımız olan AÇIK LİSE YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYILARI başlıklı makalemizde açık lise ünüversite kazananlar, açık lise YILLARA GÖRE YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYILARI ve açık öğretim lisesi YILLARA GÖRE YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYILARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıda 6 Yorum

 1. Gül Cevapla

  mhb ben dısardan kaydımı yaptırmıstım ve sınavlarıma gırmıstım ama sınavlarımın yarısı basarısız gecmıstıı bende bırdaha gıtmıycem dedım kendı kendımee sımdı tekrarr gıtmemm gerekıyoo ne yapmamm gerekır bu durumda bırde tekrarr kaydımı yaptırmadan ögrencılık belgesı alabılıyormuyum ahlıyet ıcın ( tasdıkname kapbolmusutu dısardan kaydolabılmemm ıcın okuldan tasdıknameye esdeger bı belge verdıler ve baska alma hakkım yokmus ne yapabılırım )

  • admin Cevapla

   Kaydınızı yaptırmadan öğrencilik belgesi alamazsınız. Kaydınızı 2012 Ağustos ayında yaptırabilirsiniz.

 2. Murat Cevapla

  Ben ygs’den 180 barajını aşaşmamış bulunmaktayım ve açıköğretim lisesi genel
  kültür bölümündeyim toplam kredim 179 , ygs ye eklenecek olan ek puan
  sistemi mezun oluncamı puanıma eklenecek , eklenirse baraja 5 puanım eksik ,
  bu soruyu yanıtlarsanız sevinirim , kolay gelsin.

  • admin Cevapla

   YGS sınavında 180 puanı aşamayanlara ayrıca ek puan eklenmez. LYS sınavına girenlere LYS puanına artı okul puanı eklenir

 3. Fikret Cevapla

  Düz lisede okuyorum lise 2 de sınıf tekrarı yaptım lise 3 de kalınca okuma hakkım kalmadı.Açık ögretime geçsem kaç kredi verirler tahmini ve ne kadar sürede mezun olurum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir