SORU CEVAP

Açık Lise Sınav İtirazımı Nereye Yapmam Gerekir?

Siz Sordunuz:  Açık Lise sınavlarına girdim. Ancak bazı derslerin sınavlarından çok düşük puanlar aldım. Sınava itiraz etmek istiyorum. Açık Lise sınavlarına itirazımı nereye ve nasıl yapmalıyım?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavlarını Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Açık Lise öğrencilerinin sınav sonrasında herhangi bir nedenle yapacağı sınav itirazlara ait dilekçelerini, iş ve işlemlerin daha çabuk yapılabilmesi için Açık Öğretim Lisesi adına değil, EĞİTEK Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı adına göndermeleri gerekmektedir.
Ancak itiraz talebinin Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından kabul edilerek işleme alınabilmesi için, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde adınıza, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Beş evler Ankara şubesindeki TR690001000799054952185001 nolu banka hesabına 10 TL yatırılarak dekontun itiraz dilekçesinin ekinde gönderilmesi gerekmektedir.

Sınavlara ait itiraz dilekçenizi AÖL Açık Öğretim Lisesi adına gönderdiğiniz taktirde, ikinci bir yazışma ile AÖL Müdürlüğü tarafından Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu da size gönderilecek cevabın gecikmesine, hizmet kalitesinin düşmesine neden olacaktır.

Sınav itiraz dilekçesi için adres:

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı
Değerlendirme Şube Müdürlüğü
Ballıkpınar Mah. Gölbaşı/Ankara

 

Sonuca İtiraz Dilekçe Örneği

Soruya İtiraz Dilekçe Örneği

Bu yazıda 13 Yorum

 1. suna kaya Cevapla

  ben acık ögretim lise ögrencısıyım sınava girdim kopya olmadıgı halde bana kopya demşlr ve iki dersden bırakmışlar bni napmam gerekıyr

 2. Emine Cevapla

  açık lise sosyal bilimler mezunuyum.ocaktaki sınavdan sonra mezun oldum.diploma notum 68.84 ek puanım ne gelir

 3. Turan Cevapla

  42 kredim var mayıs sınavlarından sonra agustosda yapılan 3.dönem sınavınada gırıbılırmıyım? ve ayrıca alansız 102 kredi alırsam ygs ve lys sınavlarına bende gırebılırmıyım? ve alan yok bölümü hangı dengeyı saglamakdadır sozelmı sayısalmı ? şimdiden tşk ederim cevaplarsanız

 4. nalan kaçak gündğdu Cevapla

  2007 2008 tarihinden itibaren kayıt yaptırmadım tekrar kayıt yaptırabilirmiyim

 5. dilara Cevapla

  mektup ile mi itraz etmemiz gerek ? yoksa nasil ?

 6. Zehra Cevapla

  Benim aldığım kredi hata!!kendim kitapcktan kontrol ettiğim de bu kadar düşük değilken garanti 20 nin üstünde olması gerekorkan internet sitesinde hiç beklenmedik olmaması gereken sonuç ile karşıkastım ne yapmam gerekiyor

 7. Zehra Cevapla

  Peki itiraz edince faydası olur mu.yani göz önüne alirlarmi kredimde oynama yapılır mı. …29 kredi almam gerekirken 15 kredi vermelerini anlamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir