SORU CEVAP

Açık Lisede Muaf ne demek?

Siz Sordunuz:  Selam ben şu an AÖL Açık Öğretim Lisesi alansız bölümde okuyorum. Açık Lisede muaf olmak ne demek beni bu konuda aydınlatabilir misiniz?

Biz Cevapladık: Açık Öğretim Lisesi Alansız bölümde zorunlu ortak ve seçmeli dersler vardır. Öğrenci zorunlu dersleri ya geçmek yada muaf olmak zorundadır. Ortak bir dersten 3 defa başarısız olduğunuzda bu dersten muaf olursunuz.  Muaf olduğunuzda artık bu dersten kurtulmuş olursunuz ve bu dersin sınavına girmek zorunda kalmazsınız. Muaf olduğunuz derslerin yerine seçmeli derslerden seçim yapabilirsiniz. Yine isterseniz muaf dersi sonradan tekrar seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Ne Zaman Başlıyor? başlıklı makalemizde açık lise 1. Dönem kayıt yenileme ne zaman, açık lise kayıt yenileme ne zaman başlıyor ve açık öğretim lisesi kayıt yenileme tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıda 16 Yorum

 1. ESRA Cevapla

  selam ben aol lısesınde alansız okuyorum sınavlara nasıl hazırlanırım cıkmıs sorulara calısmam bı fayda saglarmı

 2. merve Cevapla

  MERHABA BEN MERVE ÇOK MERAK EDİYORUM BEN KAYIT OLDUM VE AKTİFDE OLDUM AMA ŞUAN HALA DEKONTTA DERS SEÇME İŞLEMLERİ YOK NE YAPMALIYIM YARDIM EDERMİSİNİZ

  • admin Cevapla

   Sistem de düzenleme çalışmalar devam etmektedir. Ders seçimleri başladığında ayrıca duyuru yapılacaktır.

 3. alihan Cevapla

  2. dönem açık liseye geçtim ancak ortak derslerin 3ünden kaldım (dil ve anlatım dersi yok) şimdi 3. dönem sınavlarına gireceğim tekrar geçemezsem 2 kez sınava girmiş olucam ve muaf sayılmayacak. ek sınava da girsem 3 sınava girmiş olup muaf olabiliyomuyum? mezun olup üniversiteye gitmem lazım mezun olmam şart yani

 4. alihan Cevapla

  açık lise 3. dönem sınavında ortak derslere girip yaptım. şimdi seçmeli derslere girmesem bi sorun olmaz değilmi 250 kredim var zaten sadece ortak derslerden geçmem yeterli değil mi?

 5. Merve Cevapla

  Merhaba ben daha yeni kayıt yaptırdım benden sonra kayıt yaptiranlar aktif durumda ne zaman aktif olurum?

 6. Aziz Nebi Cevapla

  Merhaba ben zorunlu ders seçmek istemiyorum ne yapmam lazım istedim ders olmuyo? ?

 7. çiçek Cevapla

  ben açık lise okuyorum ve muaf derslerden kredi alamadığımız zaman krediyi tamamlayamadığımızda ne olur geçermiyiz

 8. Burhan can Cevapla

  Kalma geçme varmı
  Devamsızlık varmı
  Kaç ders var
  Zorunlu dersler nelerdir

 9. Açelya Cevapla

  7. Dönem edebiyat dersini boş bırakıp 8. dönemde versem 7. Dönemde ortak dersten aldığım “0” diploma puanımı etkiler mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir