SORU CEVAP

Açık Liseye Kayıt Oldum ama hala ders seçemiyorum?

Siz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesine kaydımı yaptırdım. Öğrenci sayfamda durumunuz hala aktif değil yazıyor. Ders seçme ekranı aktif değil. Ne zaman aktif edilecek benim öğrenci durumum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesine kaydınızı bildiğiniz gibi Kayıt Büroları olarak görevlendirilmiş okullardan birine yaptırdınız. Kayıt sırasındada sizden istenen tüm evrakları verdiniz. Bu evraklar Ankara’ya Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilir. AÖL müdürlüğünce evraklar incelenip gerekli kontrolleri yapılır. Her hangi bir eksiklik bulunmadığı taktirde, kayıt başvurunuz kabul edilerek öğrenci durumunuz aktif yapılır. Öğrenci durumunuz aktif yapıldıktan sonra derslerinizi seçebilirsiniz.

Haliyle bu işlemler belli bir zaman almaktadır. Peki evraklarınızda bir eksiklik ya da bir sorun varsa ne olur? Evraklarınızın tamamı kayıt olduğunuz okula tamamlanması için geri gönderilir. Kayıt olduğunuz okul, kayıt esnasında verdiğiniz telefonunuzu arayarak eksik ya da sorunlu evrakların tamamlanması için sizinle irtibata geçer.

Bu yazıda bir Yorum

  1. rana Cevapla

    Ben 1 ay once acik liseye kayit yaptirdim.ben 2007 liseden mezun oldum ama lise 1den 2 sorunlu dersim kaldii.3 yili okudum hatta tesekkur belgeleriyle bitirdim.sorum 4 yila tabir olurmuyum 1 yl daha mi okuycam.lise 1 yil sonu ortalamasina gore 4 kredim eksik.sadece o 4 krediyimi tamamlamam lazim lise 4. sinifidami okumam lazimlutfen soruma Cevap verirsniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir