SORU CEVAP

Normal Liseden Açık Öğretim Lisesine geçiş Yaptım nasıl Mezun oLurum?

Siz Sordunuz:  Ben Örgün Eğitimde yani Normal lisede 3. sınıfa geçtim. Ancak bu yıl AÖL Açık Ögretim Lisesine kayıt oldum. Çok merak ettigim birşey var. Benim ne kadar kredi toplamam gerekir ve normal okul ne kadar kredi veriri bana. Açık Liseyi 1 yılda bitirebilirmiyim ?

Biz Cevapladık: Açık Öğretim Lisesinden Mezun olabilmek için döneminizin 8 olması gerekir. Siz Lise 3 ten bıraktığınız için, size verdikleri dönem sayısı 4 olacaktır. Eğer sınavlarda başarılı olur ve derslerden yüksek krediler toplarsanız, Açık Öğretim Lisesinde 4 kez daha sınava girip döneminizi 8’e tamamlarsınız.
Kredi Yeterliliği ise 192 kredidir. Kayıt yapılırken ayrıldığın okuldan size başarılı olduğunuz derslerin haftalık ders sayısına göre kredi verilecektir. Alan Kredisi en az 80 kredi olmalıdır. Açık Lİsede zorunLu ders uygulaması vardır. Zorunlu dersleri ya sınavlarda başarılı olup vermelisiniz yada zorunlu ortak derslerden 3 kere sınava girip başarısız olup o dersten Muaf olmanız gerekmektedir.
Bu Şartları yerine getirdiğiniz taktirde mezun olabilirsiniz..

Bu yazıda 91 Yorum

 1. blank
  Hümeyra Cevapla

  Merhaba.Bende 11.sınıfın 2.dönemi açığa geçmeye karar verdim. Fen lisesi öğrencisiyim.9 ve 10. Sınıfta 90 küsür ortalamayla bitirdim.11 ilk dönemide yakın küsür ortalama yapmaya çalışıp ikinci dönemi geçmek istiyorum.Ben şimdi geçtiğimde kaç dönemde mezun olucam.Kaç dersten sınava girme zorunluluğum var.

 2. blank
  berrak Cevapla

  ben 9. sınıfı aöl de okuyorum ve 10. sınıfta örgün eğitime geçicem ve liseden devam ettiğimde lise sonda ünüversite sınavına giricem ve 9. sınıf ortalamasını da alıcaklar ama ben aöl de okudum ortalamam olmıcak mı bu koua açıklılık getirirmisiniz bilenler söyliyebilirlermi:)

 3. blank
  Fadime Cevapla

  Ben açık öğretimin ilk dönem sınavına girdim ama ikinci dönem örgün eğitime geçmek istiyorum nasıl geçerim

 4. blank
  Mustafa Cevapla

  Aölde sınavlara girmedim ama kredim 58 gözüküyor nasıl oluyor anlamadımda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.