SORU CEVAP

T.C. İNKILÂP TARİHİ dersinden nasıl muaf olurum?

Siz Sordunuz:  Bildiğiniz gibi T.C. İNKILÂP TARİHİ 1 ve T.C. İNKILÂP TARİHİ 2 dersleri zorunlu ortak dersler ve dersleri mecbur almam gerekiyormuş. Ancak ben bu dersden hiç ama hiç anlamıyorum. Bu derse çalışsam bile bu derslerden kesin kalırım. Peki ben bu T.C. İNKILÂP TARİHİ dersinden nasıl muaf olurum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinde Zorunlu “Ortak dersler”, Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olabilmek için mutlaka alınması gereken derslerdir. Sınavlarda bu derslerde başarısız olunursa tekrar alınması gerekir. Üç kez sınavına girilerek başarısız olunan ortak dersten muaf olunur. Muaf olunan ders istenirse tekrar alınabilir veya Muaf olunan dersin yerine seçmeli ders alınabilir. Başarılı olunan ortak bir ders tekrar alınamaz.

Açık Öğretim Lisesi’nde Öğrencinin bulunduğu döneme göre alması gereken ortak dersler, sadece ilk dönem bilgisayar programı tarafından verilir. Daha sonraki dönemlerde, Ders Seçme Formu üzerinde öğrencinin seçmesi gerekir.

Bu yazıda 3 Yorum

  1. uğur Cevapla

    ben inklap tarihi dersine ilkinde kötü aldım ikincisinde dersim iptal olmuş acaba ek sınavda başarısız olursam kmuaf olur mu ya da iptal olan dersten muaf olunur mu

  2. beyza ülker Cevapla

    inkılap dersi sınavına kac kere girdigimi nasılögrenebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir